10 věcí, které byste nikdy neměli nechat v autě, když je horko

Když letní teploty dosáhnou vrcholu, naše auta se pod žhnoucím sluncem často promění ve skutečné pece. Kromě toho, že pás a sedadlo pálí kůži a dusí vzduch v prostoru pro cestující, existuje mnoho rizik spojených s vysokým horkem. Během vlny veder, ať už kvůli nedostatku znalostí nebo prostě nedbalosti, se některé předměty zapomenuté v tomto horkém a omezeném prostředí mohou stát nebezpečnými. Ať už kvůli nedostatečné informovanosti nebo prostě nedbalosti, některé společné věci se mohou proměnit ve skutečné ohrožení vašeho zdraví a zdraví vašich cestujících nebo vést k nepříjemným, někdy nevratným incidentům. Pro bezpečnou letní jízdu a pro nalezení vašich věcí, jako je vaše auto, v dobrém stavu, proto nestačí přijmout opatření k udržení chladného vozu. Zde jsou věci, které v létě nenechávejte v autě.

Ať už na cestě na dovolenou, během jednoduchého útěku nebo na každodenních cestách, je třeba dbát opatrnosti, když je velké horko!

1) Plastové lahve na vodu

Kredity: iStock

Nechat plastové lahve s vodou v rozpáleném autě nejen chutná! To může také způsobit uvolnění chemikálie ve vodě, zvláště pokud je láhev vystavena slunečnímu záření. Tyto látky jsou někdy považovány za karcinogenní nebo škodlivé (jako je bisfenol A (BPA), formaldehyd, ftaláty a acetaldehyd) mohou být při požití nebezpečné pro vaše zdraví. Konečně existuje riziko spojené se zvětšovacím efektem vytvořeným lahví, který zvyšuje riziko požáru v prostoru pro cestující, i když je to vzácné.

2) Telefony a další elektronická zařízení

mobilní mobilní telefon
Kredity: Pixabay/Skeeze

Smartphony, tablety, notebooky a další elektronická zařízení jsou velmi citlivý na teplo. Vysoké teploty (od 30 do 35 °C) mohou výrazně poškodit jejich baterii, vést k vnitřnímu přehřátí a dokonce způsobit trvalé poruchy. Mohou být i elektronické obvody nenávratně poškozené, čímž se vaše zařízení stanou nepoužitelnými. Navíc riskujípřitahovat touhu a proto přimět nepoctivé lidi, aby zaútočili na vaše vozidlo. Lety jsou však neštěstí, bez kterých se během dovolené, která je příliš krátká na to, abychom se s nimi museli trápit, snadno obejdeme! Pro zachování jejich výkonu je proto lepší je nenechávat v autě, když je horko, a ještě více je nenechávat na očích.

3) Aerosoly: zákaz vjezdu do auta v létě

deodorizační lak ve spreji
Kredity: iStock

Necháváte si deodorant a parfém v autě, abyste se v případě potřeby osvěžili, nebo jste zapomněli vyndat čisticí prostředek, lahvičku laku na vlasy nebo barvu ve spreji? V tomto případě buďte opatrní, protože i v příruční schránce je vaše aerosol může kdykoli explodovat působením tepla, odpařováním alkoholu a zvýšením tlaku uvnitř láhve. Používejte proto raději deodorant v kuličce, který je navíc šetrnější k životnímu prostředí, nepoužívejte osvěžovač vzduchu ve spreji k provonění auta a udržujte volný prostor pro produkty uchovávané ve vozidle. Když už nic lepšího, tak to aspoň nechte všechno v kufru, který je méně vystaven teplu.

4) Sycené a alkoholické nápoje

plechovka coca-coly
Kredity: Allen / Flickr

Vaše plechovky a láhve od sody mohou explodovat nebo uniknout z přehřátívždy kvůli tlaku, který se v nádobě zvyšuje. Horko může nebezpečně způsobit prasknutí vašich nápojů a zejména prasknutí zátky lahví vína. To pak může způsobit poškození prostoru pro cestující vozu a znepříjemňují nebo dokonce ohrožují prostor, pokud k tomu dojde za jízdy. Vyvarujte se tedy skladování těchto nápojů v autě na dobu neurčitou.

5) Léky

lékové tablety
Kredity: Pixabay/Jarmoluk

Jste zvyklí nechávat léky v autě hodiny po návštěvě lékárny? Špatný nápad ! THE Extrémní teploty mohou ovlivnit účinnost léků. Některé účinné látky se totiž mohou působením tepla degradovat, což může ohrozit jejich terapeutickou účinnost nebo vést k nežádoucím vedlejším účinkům. Kromě toho musí být některé léky skladovány při specifické teplotě, aby byla zachována jejich stabilita a bezpečnost pro použití. To je důvod, proč je obecně vhodné uchovávejte je při pokojové teplotě (maximálně 14 až 30 °C). Pokud tedy chcete mít léky po ruce venku, raději je mějte u sebe, než je skladujte v autě. A samozřejmě to platí i v zimě.

6) Zapalovač: prokázané nebezpečí požáru v autě v létě

zapalovače objektů auto léto
Kredity: iStock

Zapalovač představuje nebezpečí při ponechání v autě v horkém počasí. Teplo skutečně může způsobit zvýšený tlak uvnitř zapalovače. To pak může způsobit únik plynu nebo dokonce výbuch potenciál (od 48°C). Při dlouhodobém vystavení vysokým teplotám se plast zapalovače může dodatečně roztavit, čímž se zapalovací mechanismus stane nestabilním a nepředvídatelným. I když jej potřebujete denně a bojíte se, že vám dojde (například ze strachu, že jej zapomenete), nenechávejte zapalovač v rozpáleném autě, abyste předešli riziku nehody nebo požáru. Když zapalovače nepoužíváte, je nejlepší je skladovat na chladných a bezpečných místech.

7) Brýle: toto léto si je nezapomeňte v autě

brýle objekty auto léto
Kredity: iStock

Mohou být kovové nebo plastové obroučky brýlí absorbovat teplo, což může způsobit, že větve jsou horké a nepohodlné při přenášení, když je sbíráte, a riskujete jejich deformaci. Kromě toho mohou brýle také dojít k deformaci nebo prasknutí v důsledku dlouhodobého vystavení vysokým teplotám. A konečně, pokud brýle necháte na palubní desce nebo v blízkosti okna, koncentrované sluneční světlo procházející čočkami může dokonce způsobit popáleniny na určitých površích interiéru vozu zvětšovací efekt. Je to vzácné, ale stává se to! Na závěr je nejlepší vzít si brýle s sebou, když opouštíte auto v horkém počasí.

8) Krém na opalování: výrobek velmi citlivý na vysoké teplo

opalovací krémy
Kredity: chezbeate / Pixabay

Je ironií, že tento letní vlajkový produkt je jedním z nejkřehčích, pokud jde o teplo! Vysoké teploty proto mohou poškodit přísady et změnit chemické složení opalovací krém. To může zejména způsobit degradaci aktivních látek přítomných v opalovacích krémech, jako jsou UV filtry, které chrání pokožku před ultrafialovými paprsky. Kromě toho může teplo způsobit oddělení složek v opalovacím krému, což může způsobit nerovnoměrné nanášení a méně efektivní. Některé části pokožky proto nemusí být náležitě chráněny. Pro optimální ochranu je tedy tento produkt Uchovejte v chladu a suchumimo dosah přímého slunečního záření nebo si je vzít s sebou, když vozidlo nepoužíváte.

9) Obecněji se v létě věnujte péči o pleť a make-upu v autě

žena použití rtěnky
Kredity: iStock

Rádi se proměňujete v autě? V tomto případě buďte opatrní, protože vysoké teplo může způsobit změny v textuře, složení a stabilitě těchto produktů a potenciálně je učinit nepoužitelnými. Tohle opravdu může roztavit nebo zkapalnit určité produkty (balzám na rty, krém, podkladová báze atd.), způsobují odolné skvrny, znehodnocují účinné látky a konzervační látky obsažené v produktech, snižují jejich účinnost a zvyšují riziko podráždění pokožky. Kromě toho hrozí, že se tam bakterie množí ještě rychleji, což může podporují infekce a kožní reakce.

Pokud si všimnete, že se struktura, vůně a/nebo barva produktu po vystavení teplu změnila, je nejlepší jej přestat používat a vyměnit.

10) Rychle se kazící potraviny: jděte domů co nejdříve

jít nakupovat nakupovat nákup v supermarketu kufru auta
Kredity: iStock

Potraviny podléhající zkáze, jako jsou mléčné výrobky, maso, ovoce a zelenina, se mohou v důsledku vysokých teplot uvnitř vozu rychle zkazit. Tam teplo podporuje množení bakteriíčímž se zvyšuje riziko otravy jídlem.

I když se nejedná o předměty, je nutné také pamatovat na to, že je extrémně nebezpečné nechávat domácí mazlíčky nebo děti samotné v rozpáleném autě, byť jen na krátkou dobu a při dodržení určitých opatření (otevřené okno, umístění do stínu…). Vnitřní teploty se mohou rychle zvýšit a vysoké teplo se nebezpečně nahromadí během několika minut. To pak může ohrozit jejich životy nebo dokonce vést k jejich smrti v případě úpalu.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic