12 tipů na čištění velmi špinavých plastů z auta (bude jako nové!)

V průběhu času se v plastu vozidla mohou hromadit nečistoty, bláto, prach a otisky prstů nebo sůl. Nedovolte, aby tyto odolné skvrny kazily vzhled vašeho vozidla! Od palubní desky přes obložení dveří až po středovou konzolu lze každý plastový povrch vrátit do původního lesku pomocí správných technik. Objevte kroky, které je třeba dodržet, abyste konečně věděli, jak vyčistit plastový interiér automobilu, a také produkty pro údržbu, které odstraňují nečistoty a zároveň zachovávají integritu materiálů. S těmito tipy, i když je plast velmi znečištěný, se již nebudete muset obávat, že zanecháte nepříjemné stopy nebo strávíte hodiny drhnutím!

Chcete-li dát interiéru svého vozu dokonalý vzhled a vrátit mu bývalý lesk a svěžest, nedělejte věci napůl! Zvažte také doplnění těchto tipů a triků o naše techniky čištění sedadel a naše metody pro snadné drhnutí podlahových rohoží.

Krok 1: Shromážděte, co budete potřebovat k čištění plastů auta

Zde není třeba chodit do mechanika nebo specializované prodejny (Norauto, Feu Vert atd.). Všechny produkty pro domácnost, které byste mohli potřebovat, už pravděpodobně máte doma! Představujeme vám je dále, abyste si mohli vybrat. Kromě toho zvažte případné poskytnutí vysavače (volitelný), čisté, suché utěrky z mikrovlákna (nebo houbou) stejně vatové tyčinky nebo starý zubní kartáček na místa, která se těžko čekají (záhyby, větrací mřížky atd.). Tyto nástroje umožní čištění bez poškrábání nebo rizika poškození plastových vložek.

Kredity: iStock

Druhý krok: plasty z auta vždy oprašte

Pokud máte prodlužovací kabel nebo ruční vysavač, budete moci vysát čalounění a sedadla. Pro to, co nás zde zajímá, tedy plast vozidla, však použijte a mírně navlhčený hadřík z mikrovlákna. Tím se dobře zachytí prach. Je však velmi důležité na prášení nešetřit! Bez něj totiž nebude vaše čištění příliš efektivní a při drhnutí budete všude jen přesouvat nečistoty. V této fázi také projděte malá zákoutí vatovým tamponem nebo zubním kartáčkem. Tímto způsobem se udělá většina práce.

Pak už jen budete muset vyberte si z níže uvedených řešení pro domácnost. Všechny tyto návrhy jsou vhodné pro tento typ čištění. Umožňují čištění a leštění plastů aniž by došlo k jeho odbarvení nebo poškození !

Třetí krok: čištění plastu auta přírodními produkty

čisté auto
Kredity: iStock

Pokud je planeta důležitá i pro vás a vaši peněženku, jistě oceníte tyto ekologické a ekonomické produkty níže.

Směs mýdlové vody a bílého octa

Nejprve smíchejte vodu s prostředkem na mytí nádobí nebo marseillským mýdlem. Pak trochu přidejte bílý ocet pro zvýšení účinnosti čištění. Pro malou nádobu bude lžička bohatě stačit. Vše, co musíte udělat, je vzít vaši směs hadříkem, otřít a poté dokončit čistým, suchým hadříkem.

Olej na bázi vodního kamene na plasty automobilů

Ať už domácí nebo koupené v obchodě, oleolovo-limetkové mazání, které používáte na zadeček vašeho dítěte, vám může pomoci jemně očistěte a odstraňte velmi špinavý plast. Tak rychle do dětského pokojíčku si ho půjčit! Před leštěním jednoduše nalijte trochu na hadřík.

Černé mýdlo

Na vlhkou houbu nebo hadřík přidejte malou kapku černého mýdla a otřete plast. Tím jej nejen vyčistíte, ale také oživíte, pokud se opotřebením a časem jeví jako matný.

Hydrogenuhličitan sodný a esenciální olej z čajovníku

Jedlá soda je víceúčelový přípravek, který dokáže vyčistit vše v autě (karosérii, sedadla, světlomety atd.). Chcete-li jej použít na plast, doporučujeme použít rozprašovač. Do tohoto rozprašovače nasypte 2 lžíce tohoto prášku a 6 velkých lžic horké vody. Kromě toho můžete přidat až 8 kapek esenciálního oleje z čajovníku dezinfikovat a dezinfikovat ošetřené povrchy. Stačí dobře protřepat, poté směs nastříkat na plast a přetřít hadříkem.

Olivový olej a/nebo lněný olej

Olivový olej a lněný olej jsou dva rostlinné oleje, které poskytují hloubkové čištění plasty. Pozor, nepřidávejte však příliš mnoho! Stačí použít několik kapek na měkký hadřík, který nepouští vlákna a rozetřete v malých kruzích. Tentokrát zakončete krátkým přeleštěním dalším čistým, suchým hadříkem.

Kombinace krystalů sody a bikarbonátu pro velmi znečištěné plasty

Pro dokonalé čištění, zejména na velmi znečištěných površích, nic nepřekoná tento malý recept! K jeho výrobě jednoduše nasypeme lžičku bikarbonátu a lžíci krystalů sody do rozprašovače. Poté můžete přidat asi patnáct kapek esenciálního oleje (například máta, eukalyptus, tea tree nebo levandule, ale vyhněte se citronu, abyste snížili riziko změny barvy). Je to však volitelná přísada. Zbývá jen přidat vodu a protřepat. Špinavá místa nastříkejte, nechte trochu, rozetřete a otřete.

Připravte si přírodní čistící ubrousky

Se starými hadry, ručníky nebo ubrousky z mikrovlákna můžete připravte si vlastní čisticí ubrousky. To bude pro auto velmi praktické, protože zavařovací sklenici budete muset vzít s sebou a vybrat dovnitř, abyste plast vydrhli. Toto řešení je samozřejmě zero waste, ekologické, ekonomické a velmi praktické, tím spíše, že nepoužité utěrky v autě lze použít pro celý dům: stoly, kuchyňskou linku atd. a můžete je předávat dál. stroj po použití znovu použít donekonečna. Chcete-li je namočit do čisticího roztoku, můžete použít tento recept nebo tuto alternativu.

Některé chemikálie můžete bez rizika použít i na plasty auta!

vyčistěte plast uvnitř dveří čisticího vozidla
Kredity: iStock

Odličovací mléko

Vynikající pro čištění a výživu kožené sedačky, odličovací mléko lze použít i na lesk plastu. Před třením stačí trochu nanést na hadřík. To pomůže vyčistit a oživit ošetřená místa, a to i ve starém vozidle.

S WD-40

V mnoha ohledech je WD-40 velmi užitečný pro údržbu vozidel. To pomáhá odstranit obtížné skvrny a zbytky a dodává tomuto materiálu lesk. Jednoduše nastříkejte malé množství na čištěnou oblast, než ji rozetřete a otřete hadříkem. Lesk zaručen!

Aviváž, překvapivý produkt pro autoplasty

Aviváž vám umožní vůz příjemně provonět a zrenovovat jeho plasty tak, aby byly bezvadné. Může být použit samostatně nebo po jiném údržbovém produktu pro konečnou úpravu. Jeho antistatický účinek bude také zabránit příliš rychlému návratu prachu. Vůz tak zůstane déle čistý. K tomu stačí kápnout pár kapek na hadřík a krouživými pohyby plast vyleštit. Nakonec necháme dobře zaschnout.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic