5 babiččiných hnojiv pro pěstování šťavnatých okurek

Umění vypěstovat si vlastní zeleninu na zeleninové zahrádce je odměňující činnost. Zahradnictví nás skutečně spojuje s přírodou a nabízí nám zdravé a chutné úrody. Na zahradě okurky vynikají svou křupavou čerstvostí a všestranností při vaření. Pěstování svěžích a chutných zeleninových rostlin však vyžaduje více než jen semena a vodu. Pro zemědělský přístup, který volá po návratu k základům a respektu k životnímu prostředí, vás dnes zveme, abyste se ponořili do světa přírodních hnojiv a babských receptů, které se dědí z generace na generaci. Objevte, jak obohatit půdu přírodními ingrediencemi, které budete čerpat z vaší kuchyně nebo zahrady, abyste podpořili bohaté pěstování lahodných okurek a zároveň zachovali naši vzácnou planetu.

Patříte-li k zahradníkům, kteří mají problémy s pěstováním této zeleniny nebo jich mnoho nestíháte vypěstovat, vaše výsadby tuto vzpruhu určitě ocení.

1) Kopřivový nálev na okurky

Pokud budete rostliny dostatečně krmit před květem, získáte chutné a šťavnaté ovoce. K tomu vám doporučujeme kombinovat kopřivový nálev s kuřecím hnojem (také známým jako slepičí trus, vyrobený z trusu). To dovolujedoplňte půdu veškerým dusíkem, který okurka potřebuje pro efektivní růst. Zde stačí do kbelíku s nálevem přidat 2 až 3 kila hnoje a půl litru získané tekutiny před zálivkou naředit v 10 litrech dešťové vody. Je také možnépoužívejte kopřivový čaj samotný v poměru půl kbelíku na 10 litrů vody. Ať už použijete jedno nebo druhé, použijte k zalévání svůj kopřivový roztok jednou za deset dní.

Kredity: iStock

2) Mléko, snadné řešení pro zahradu

Mléko, o kterém je již známo, že zahání padlí, lze také použít chránit plantáže před škůdci a hnojit je. Pro posílení jejich imunity a zdraví jednoduše zkombinujte jeden šálek mléka se dvěma šálky vody a každé dva týdny jím zalijte půdu vašich okurek a rajčat. V případě potřeby zvyšte množství podle tohoto poměru. Jen se ujistěte, že používáte čerstvé nepasterizované mléko pro dobré výsledky.

3) Pekařské droždí pro vaše okurky

Někdy jsou ty nejjednodušší recepty také nejúčinnější. Pokud vám tedy zbyly nějaké pekařské droždí, neváhejte je použít pro vaši zeleninovou zahrádku. Zde začněte rozředěním 10 g suchého pekařského droždí v 10 l vlažné vody. Poté přidáme 60 g cukru a necháme na poměrně teplém místě 2 hodiny kynout. Stačí ji naředit v 50 litrech dešťové vody a zalít půdu okurky tímto ultraúčinným zeleným hnojivem.

4) Prášek do pečiva pro dobrou sklizeň

Pokud nemáte pekařské droždí, můžete je nahradit práškem do pečiva přizpůsobením kroků. Zde je potřeba nasypat 10 g prášku do pečiva a 10 lžic cukru do 3 l vody a vše zahřát maximálně při 37 nebo 38 °C aby se ingredience dobře rozpustily. Je velmi důležité již nezahřívejte, protože pak riskujete zničení všech prospěšných mikroorganismů v kvásku. Tuto směs doporučujeme připravit ráno, poté ji nechat uležet a vychladnout až do večera. Obecně platí, že doba 4 až 10 hodin bez míchání umožní všemu dostatečně nabobtnat a prokvasit.

Po těchto čekacích hodinách můžete do směsi přidat 7 litrů vody a přistoupit k zalévání. Toto hnojivo, vynikající pro všechny rostliny v zeleninové zahradě, by mělo být aplikováno dvakrát měsíčně se zaměřením na kořeny, předtím zalévané pouze vodou.

okurka v zeleninové zahradě
Kredity: iStock

5) Hořčice a dobré nápady na soutěžní okurky

Někteří zahradníci neváhají použít práškovou hořčici zředěnou ve vodě chraňte před škodlivým hmyzem a škůdci (je to zejména vynikající nematocid) zatímco přináší dobré živiny do půdy. Při střídání plodin je také možné zasadit okurky na místo, kde jste zasadili hořčici bílou. Ve skutečnosti roste velmi rychle a jeho kořeny se zavrtávají hluboko, což činí půdu méně kompaktní a lépe kypřenou, a proto je přívětivější pro následné plodiny.

Ve stejném duchu buďte opatrní vybírejte své sousedy na zahradě moudře pro optimální růst. Sklon k onemocnění mají například okurka s lilkem nebo cuketou. Chuť melounu může být z okurky nevýrazná. Na druhou stranu k jeho dobrým sousedům patří kopr, salát, cibule, fazole a dokonce i zelí.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic