5 jednoduchých tipů, jak platit méně za mýtné na dálnici

Ať už jste pravidelným cestovatelem nebo jste prostě na cestě k útěku, jistě jste již pocítili finanční dopad dálničních poplatků na svou peněženku, zvláště když se jízdné v únoru 2023 zvýšilo v průměru o 4,75 %. výrazně zatíží váš rozpočet, zvláště pokud často cestujete na dlouhé vzdálenosti. Ale buďte si jisti, že existuje spousta tipů a strategií, jak tuto finanční zátěž zmírnit a vaše cestování po dálnici bude hospodárnější. Zde je 5 dobře střežených tajemství, která vám umožní platit na dálnicích méně na mýtném, aniž byste obětovali své pohodlí, příliš mnoho benzínu nebo cestovní čas. Takže se připoutejte a připravte se, že budete ohromeni tím, jak jednoduché jsou některé z těchto metod!

Inženýrský tip, jak ušetřit na dálničních poplatcích

Kredity: iStock

Ve vydání „Complément d’investigation“ Franck Sales, inženýr z Nantes, uvedl svou techniku, jak jezdit levněji. Ve skutečnosti, jak vysvětluje: „ ve Francii neplatíte za dálnici za ujetý kilometr. Vše záleží na vstupních a výstupních dveřích. Ke snížení hodnocení je tedy nutné rozdělte svůj itinerář co nejvíce, vyjděte ven a znovu vejděte. Spíše než platit za cestu najednou, zaplatíte ji ve dvou, třech nebo čtyřech splátkách. »

Realizovat až 30% úspora na mýtném díky jeho metodě však vyžaduje trochu organizace a trpělivosti. To znamená opustit dálnici přes mezisjezd a okamžitě na ni znovu vjet. V ukázce sdílené v programu na trase Nantes-Angers (mýtné, jehož cena je € 9,80), novináři a inženýr odešli před Angers tím, že vzali mýtnou závoru Ancenis (za € 3,50), než se vrátili na dálnici za € 5,10 . Operace bude nakonec stát € 8,60, tzn Úspora přibližně 12 % za pouhé dvě promarněné minuty. Zkrátka neváhejte vyjet na všech mezivýjezdech, abyste co nejvíce ušetřili.

Podle inženýra, pokud „ 30 % uživatelů využilo tento tip k dosažení v průměru 10% úspory, což by mohlo představovat o 3 % nižší obrat pro prodejce “. Na svých stránkách jde dále tím, že také radí najít čerpací stanice v blízkosti sjezdů z dálnice, aby se také snížily náklady při doplňování paliva ».

Další tipy, jak ušetřit na mýtném při jízdě po dálnici

úspora dálničních známek levnější mýtné
Kredity: iStock

Naplánujte si trasu a správně nakonfigurujte GPS

Online je možné najít ceny účtované na trasách, které chcete jet. Než vyrazíte na cestu, můžete si udělat čas naplánujte si trasu výběrem alternativních tras, které se vyhýbají určitým mýtným. Navigační aplikace a mapové stránky (Google Maps atd.) vám mohou pomoci identifikovat úspornější trasy z hlediska mýtného. Stačí přejít do možností navigace a zeptat se vyhnout se zpoplatněným úsekům. To samozřejmě trochu prodlužuje cestu a tím i spotřebu paliva, ale na některých dražších úsecích se to může vyplatit.

Ušetřete předplatné a elektronické mýtné

Některé dálnice nabízejí předplacené karty nebo nějaké elektronické odznaky které nabízejí zvýhodněné ceny pro registrované uživatele. Tyto elektronické mýtné systémy usnadňují průjezd mýtným tím, že se vyhýbají frontám a zároveň vám umožňují využívat zvýhodněné sazby. Toto však není ziskové pouze od určitého počtu zpátečních cest za měsíc. Takže, proveďte své výpočty! Pro těžké řidiče a časté účastníky silničního provozu jsou připraveny také věrnostní nebo odměnové programy. Informujte se o těchto programech a pokud je to možné, zaregistrujte se, protože vám mohou poskytnout slevy nebo další výhody.

Používejte mýtné ve správný čas

Sazby mýtného se mohou lišit v závislosti na poptávce. Proto jsou hodiny ve špičce často dražší. Pokud to váš rozvrh dovolí, naplánujte si výlety mimo tyto hodiny využívat snížené sazby. Navíc vy částečně vyhnout velkým dopravním zácpám !

Spolujízda k rozdělení nákladů

Pokud cestujete s přáteli, kolegy, členy rodiny nebo dokonce cizími lidmi, můžete podílové mýto a dokonce i náklady na plyn, tedy zájem o spolujízdu. Nejenže to sníží vaše výdaje, ale pomůže to také chránit životní prostředí snížením počtu vozidel na silnicích. A samozřejmě to bude služba lidem, které budete přepravovat, takže vyhrává každý!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic