6 pravidel, která musíte bezpodmínečně dodržovat, abyste dosáhli velkých úspor energie

Někdy mohou i ty nejjednodušší akce a nejmenší změny vést k podstatným úsporám na účtech za energii. Abychom ochránili životní prostředí i vaši peněženku, nebylo nikdy tak důležité osvojit si praktické tipy a snadné kroky v naší každodenní rutině, která je šetrnější k životnímu prostředí, abychom snížili naši spotřebu elektřiny a plynu. Ve skutečnosti jejich ceny nadále explodují k velkému zděšení spotřebitelů. Uvážlivější používání elektrospotřebičů, zlepšení izolace, úprava energetického chování… Objevte tyto jednoduché úpravy, které mohou mít zásadní dopad jak na váš rozpočet, tak na planetu. Dost na to, abyste výrazně snížili své náklady na energii a její ekologickou stopu při zachování vašeho pohodlí.

1) Vybírejte si energeticky účinné spotřebiče a dobře je udržujte

Kredity: iStock

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit spotřebu energie, je výběr energeticky účinných spotřebičů. Zařízení z energetická třída A až A+++ spotřebovává méně energie a poskytuje stejný výkon. Pračka, myčka nádobí atd. Když se vzdají ducha, vyměňte své staré velké či malé spotřebiče za novější modely a v dlouhodobém horizontu uvidíte výrazné úspory na účtu za elektřinu.

Po náležitém vybavení proveďte a pravidelnou údržbu vašich domácích spotřebičů (lednice s mrazákem, klimatizace, pračka atd.). čištění filtrů, kontrola těsnění, redukce vodního kamene, pravidelné odmrazováníeliminace nahromaděného prachu… každý úkon může zlepšit jejich energetickou účinnost i životnost a zaručit optimální provoz.

2) Najděte nejlepší nabídky pomocí porovnávače energií

žena účetnictví účty internet počítač
Kredity: iStock

Ze zvyku zůstáváme vždy u stejného dodavatele. Chcete-li dokončit své úsilí o úsporu energie, můžete přesto použít online srovnávače energie najít výhodnější nabídku. Tyto nástroje umožňují porovnat ceny různých dodavatelů energií ve vaší oblasti. Pomocí soutěže tedy můžete ušetřit ještě více.

3) Inteligentně spravujte osvětlení, abyste ušetřili energii

výměnou žárovek šetříte energii
Kredity: iStock

Osvětlení představuje významnou část domácí spotřeby energie. Takže se rozhodněte ampule LED které spotřebují až o 80 % méně energie než klasické žárovky. Nezapomeňte zhasnout světla v prázdných místnostech a během dne maximálně využít přirozeného světla.

3) Pro větší úsporu energie ovládejte termostat

termostat topení
Kredity: ri / Pixabay

Jednoduché nastavení termostatu může udělat zázraky s vašimi účty za energii. V zimě snižte teplotu o několik stupňů a v létě ji mírně zvyšte, abyste výrazně ušetřili. Investice do programovatelného termostatu vám umožní regulovat teplotu podle vašeho rozvrhu a zvyklostí. Připomeňme si topokles o jeden malý stupeň představuje úsporu 7 % !

4) Naučte se správně používat svá zařízení

plaketa čtyři
Kredity: iStock

Některé zlozvyky zbytečně zvyšují vaši spotřebu energie. Například po použití troubu na pár minut vypněte avant konec vaření. Tam zbytkové teplo bude pokračovat ve vaření jídla bez další spotřeby energie. Uvědomte si také, že pokaždé, když troubu během vaření otevřete, teplota uvnitř klesne, což nutí troubu více pracovat, aby se vrátila na požadovanou teplotu. Tak to zkusteotvírejte troubu co nejméně často.

Stejně tak horké pokrmy nechte uležet na vypnutém sporáku, aby byly zůstaňte v teple, aniž byste plýtvali energií. Po uvaření nakonec nechte rýži, těstoviny nebo zeleninu dovařit v horké vodě, aniž byste nechali puštěný plyn. Vaše varná deska tak spotřebuje méně!

5) Cvičte ekologicky odpovědné návyky, abyste ušetřili více energie

pánev na vaření pánev pára
Kredity: Pixabay/Daperos

Jednoduché návyky mohou mít také významný vliv na vaši spotřebu energie. Zde je několik akcí, které je třeba přijmout, abyste změnili:
– Kávovar, nabíječka, toustovač, mikrovlnná trouba… Místo toho, abyste je nechali v pohotovostním režimu, zařízení úplně vypněte nebo použijte programovatelné zásuvky, které umožňují automatické zapínání a vypínání spotřebičů
-Používejte horkou vodu střídmě a pánev vždy zakryjte v době vaření
-Upřednostňujte co nejvíce prát na 30°C na prádlo (doplnění účinným nízkoteplotním pracím prostředkem nebo domácím pracím prostředkem) a vyrobte si své stroje mimo špičku spíše než špičky.

6) Účinně izolujte svůj dům: základy!

izolujte vchodové dveře studeným zimním závěsem
Kredity: iStock

Zlepšení izolace vašeho domova může výrazně snížit tepelné ztráty v zimě a udržet chlad v létě. Ujistěte se, že jsou vaše dveře, okna a stěny dobře izolované. Kromě renovace energie (na kterou můžete získat podporu) mohou silné závěsy a těsnění oken také pomoci zabránit tepelným ztrátám. Vybavte se tedy tepelnými clonami, které budou vaše okna dále izolovat, což napomáhá udržet teplo uvnitř v zimě a do blokovat venkovní teplo v létě. Tak, už žádné přehřívání nebo přechlazení vašeho domova.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic