7 jednoduchých tipů pro čistou a zdravou mikrovlnnou troubu!

Pro dokonalé čištění vaší mikrovlnné trouby není třeba používat agresivní chemikálie! Babiččiny tipy na čištění a dezinfekci totiž nabízejí bezpečnou, důmyslnou a účinnou alternativu, kterou lze tomuto modernímu topidlu a varnému zařízení přizpůsobit, aby byl za všech okolností čistý a hygienický. Použitím přírodních ingrediencí, které pravděpodobně již máte ve své kuchyni, můžete odstranit potřísnění, nepříjemné pachy a nežádoucí bakterie číhající ve vaší mikrovlnné troubě, a to vše, aniž byste trávili hodiny leštěním nebo používáním. detergenty, které ničí zdraví a planetu.

Pomocí těchto důmyslných technik zjistěte, jak bez námahy čistit a dezinfikovat mikrovlnnou troubu pomocí ekologických a úsporných výrobků pro domácnost.

Základní pravidlo: pravidelně čistěte mikrovlnnou troubu

Zvykněte si pravidelně uklízet rozlité látky, abyste zabránili jejich hromadění. Rychlé čištění po každém použití dokáže zázraky pro udržení čistoty. Nezapomeňte také vždy používat zvonek, aby se zabránilo postříkání jídlem při jeho používání.

Jak čistit a dezinfikovat mikrovlnku přirozeně?

Kredity: iStock

1) Mýdlovou vodou k čištění mikrovlnné trouby

Proč to dělat složitě, když můžete trochu mýdla (marseillské mýdlo, černé mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí) naředit v nádobě s horkou vodou? Použijte teplou mýdlovou vodu a měkkou houbu vyčistit vnitřní a vnější povrchy mikrovlnná trouba. Poté po vyčištění dobře opláchněte a osušte. Neusnadňujeme si to vyčistit, odmastit a sejmout usazená špína.

2) Bílý ocet

Bílý ocet je a vynikající přírodní čistič a dezinfekce kvůli jeho kyselosti. Král ekologických čisticích prostředků bude také působit jako deodorační a antibakteriální prostředek a zanechá vaši mikrovlnnou troubu čistou a svěží. Za tímto účelem smíchejte v misce stejné díly bílého octa a vody. Poté vložte do mikrovlnné trouby a několik minut ohřívejte. Pára uvolněná ze směsi pomůže uvolnit přilepené zbytky jídla a odolné skvrny. Pokud je zařízení velmi špinavý, můžete misku nechat ještě pár minut v zavřené mikrovlnce, aby pára fungovala. Nakonec vyjměte misku (opatrně, protože může být horká) a otřete vnitřek mikrovlnné trouby čistým vlhkým hadříkem.

3) Citronová šťáva nahradí ocet

Citron je sám o sobě čisticím prostředkem a díky své přirozené kyselosti je dobrou alternativou octa. Citronová pára je jednoduchá a přirozená metoda vyčistěte a dezinfikujte mikrovlnnou troubu a zanechte svěží vůni. Chcete-li jej použít, jednoduše nakrájejte citron na kousky nebo jej vymačkejte, abyste získali šťávu. Poté vše dejte do misky a dolijte vodou. Vložte nádobu do mikrovlnné trouby a zahřívejte ji asi 3 až 5 minut, dokud se voda nezačne vařit a vytvoří se pára. Poté nechte misku v mikrovlnné troubě ještě několik minut, aby pára změkčila zbytky jídla a skvrny. Poté misku opatrně vyjměte a pomocí čistého, vlhkého hadříku z mikrovlákna jemně otřete vnitřní stěny.

4) Jedlá soda

Jedlá soda je další účinnou přírodní složkou pro čištění stěn mikrovlnné trouby a odstraňování odolných skvrn. Je to ve skutečnosti a jemné, ale účinné abrazivo k čištění povrchů aniž byste je poškrábali. To také umožňuje neutralizovat pachyzanechá vaši mikrovlnnou troubu čistou a svěží. Jak to udělat ? V malé misce smíchejte jedlou sodu s takovým množstvím vody, aby vznikla hustá pasta. Aplikujte tuto pastu na znečištěná místa uvnitř nebo vně mikrovlnné trouby. Zaměřte se na nejproblematičtější oblasti. Nechte pastu působit asi 10 až 15 minut, abyste důkladně odstranili nečistoty, poté použijte vlhký hadřík nebo houbu k odstranění zbytků bílého prášku. Dokončete čistým vlhkým hadříkem.

5) Jednoduše sůl

Pokud máme vždy reflexi uchýlit se k bikarbonátu, jemnou solí lze vyčistit všechny povrchy v domě, zejména ve špinavé mikrovlnné troubě. Ve skutečnosti, on čistí, špiní, odmašťuje a deodoruje váš domácí spotřebič bez námahy! K tomu stačí navlhčit hadřík a posypat stolní solí. Použijte jej k čištění vnitřku mikrovlnné trouby. V případě potřeby můžete aplikaci zopakovat a nechat 2 nebo 3 hodiny před rozetřením a opláchnutím, aby se vaše velmi znečištěná mikrovlnka lépe odmastil.

6) Esenciální oleje, spojenci pro čištění A dezinfekci

Esenciální oleje umožňujídezinfikujte mikrovlnnou troubu přirozeně. Vyberte si zde esenciální oleje známé pro své deodorační a antibakteriální vlastnosti jako je citron, levandule, tea tree nebo eukalyptový esenciální olej. Poté můžete dát pár kapek na hadřík nebo houbu namočenou v jiném čisticím roztoku nebo do misky s vodou, kterou zahřejete, aby se uvolnila dezodorační a dezinfekční pára. Pokud zvolíte tuto druhou možnost, nechte působit páru a vydrhněte měkkým hadříkem nebo houbou, která nepouští vlákna.

7) Olej, úžasný pomocník při čištění skvrn v mikrovlnce

Proti skvrnám, zejména skvrnám od mastnoty, mrkve nebo rajčatové omáčky, může být olej vaším nejlepším vtipálkem. Ona dovolí odstraňte silně usazené nečistoty jejich změkčením. Chcete-li to provést, jednoduše namočte papírový ručník nebo hadřík olejem dle vašeho výběru a setřete odolnou špínu. V případě potřeby jej nechte působit alespoň hodinu, než znovu použijete savý papír, abyste vše odstranili. Dokončete mytí mýdlovou vodou nebo jinou technikou popsanou zde.

Jak bojovat s nepříjemnými pachy v mikrovlnné troubě?

mikrovlnná trouba
Kredity: iStock

Poté, co potraviny prasknou a objeví se plíseň, může z mikrovlnné trouby vzniknout nepříjemný zápach. Obecně platí, že použití octa, citronu, jedlé sody nebo esenciálních olejů stačí se toho zbavit. Pokud tomu tak není, můžete čistou houbu namočit do bílého octa a vložte přes noc do mikrovlnné trouby. Totéž můžete udělat s hrnkem jedlé sody, která pohltí nepříjemné pachy. Případně naplňte malý látkový sáček sušenými květy levandule a na pár sekund zahřejte. To zanechá příjemnou osvěžující vůni a zároveň pomáhá neutralizovat přetrvávající pachy!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic