7 nečekaných nápadů na recyklaci melounové slupky (nevyhazujte ji!)

Meloun je jedním z hlavních plodů léta. Velmi hydratační, lahodný, sladký a šťavnatý, používá se do všech aperitivů a dezertů nebo snacků. Jakmile je však dužina pozřena, zůstanou nám semena a kůra. U semínek je velmi snadné uvažovat o jejich recyklaci jako aperitiv nebo salát po upražení s kořením, ale co slupka z melounu? Velmi často končí přímo v koši. Má však pro vás připraveno mnoho překvapení. Vskutku, stejně jako kůru z melounu, i slupku tohoto ovoce lze používat denně. Zde jsou některá z těchto netušené použití.

Tyto slupky jsou bohaté na vlákninu prospěšnou pro trávení a také na antioxidační vitamín C a beta-karoten koloniál plné výhod přeji jen to dobré. Neváhejte tedy snížit svůj odpad a plýtvání potravinami tím, že budete přemýšlet o jeho recyklaci. Udělali byste chybu, kdybyste je znovu nepoužili! Jen přemýšlejte před použitím je dobře očistěte.

1) Slupka melounu pro obohacení kompostu

Nejjednodušší způsob, jak dát tomuto potravinovému odpadu druhý život, je jednoduše ho dát do kompostu. Před vložením na kompost do kompostovacího koše se však vždy postarejte plátky kůry nakrájíme na tenké kousky. Usnadní to jejich rozklad.

2) 100% přirozené po opalování pro letošní léto

Meloun má hydratační a zklidňující vlastnosti, proto se jeho dužina často používá k výrobě pleťových masek. Když se však spálíte nebo máte suchou či suchou pokožku kvůli slunci, můžete také použijte kůru ke zklidnění pokožky. Chcete-li to provést, jednoduše vezměte plátek melounu a rozetřete ho tělem dolů na pokožku, abyste ji uklidnili. Jak uvidíte, dodává velmi příjemný pocit svěžesti. Poté můžete aplikaci několikrát opakovat před opláchnutím čistou vodou. Tím se zabrání přilepení.

Kredity: iStock

3) Protiodpadový džem s melounovou slupkou

Stejně jako slupky jablek nebo stonky jahod lze slupky melounu použít k přípravě a lahodný domácí džem. Chcete-li vyrobit džem z melounové kůže, nakrájejte 1 kg kůry na velmi malé kousky nebo proužky. Poté vše zahřejte v hrnci, kde budete mít přidaný 1 kg cukru, ale chcete-li i citrónovou šťávu a vanilkový lusk, přidejte více lahodnosti a chuti. Po dvou hodinách vaření za dobrého míchání začne směs želírovat. Je to přesně tehdy, když to získáme želé že můžete džem před přenesením do vzduchotěsné nádoby nechat vychladnout uložit do lednice.

A my vás ujišťujeme: toto želé má a dobrá melounová chuť. Absolutně necítíte kůži! Vše, co musíte udělat, je namazat na ranní toast, dort nebo pěknou opečenou briošku. Lze použít i jako přílohu k ovčímu sýru pro lahodný sladkokyselý efekt.

4) Melounový ocet na přípravu se slupkou

Nalévat dělat chutné vinaigretty nebo pro doprovázet maso, melounový ocet je originální a přináší tak na stůl něco navíc. Chcete-li to udělat, vyberte plátky melounu, které mají trochu dužiny, aby dodaly více chuti. Poté je nakrájejte na malé kousky a vložte do sklenice. Rezervovat. Pak se můžete rozhodnout pro dva recepty:

Nejjednodušší spočívá v tom, že svaříte litr octa dle vlastního výběru s 60 g cukru, poté vše zalijete kůrou před týdenní macerací.
Pro ještě větší chuť, tentokrát můžete svařit i 250 ml octa se 100 g cukru, pár hřebíčky a tymiánem (nebo majoránkou, pokud máte). Stačí ji nalít do zavařovací sklenice, aby pokryla slupka ovoce a nechat asi měsíc macerovat, než ji použijete ve svých přípravcích.

5) Kandovanou kůžičku melounu na svačinu

Kandované slupky dělají fajn sladké občerstvení. Abych to připravil originální pochoutka, začněte nakrájením 500 g kůry na tenké proužky. Poté je vařte 10 minut v hrnci s vroucí vodou. V jiném hrnci přivedeme k varu 150 ml vody a 300 g cukru. Můžete přidat pošírované nudličky, trochu čerstvého nastrouhaného zázvoru (pár centimetrů) a také šťávu ze dvou citronů. Stačí nechat na mírném ohni zhnědnout. Jednou kůra dobře kandovanévše, co musíte udělat, je vložit do vzduchotěsných sklenic na dva týdny před ochutnávkou.

kůra melounu meloun odstranění slupky z ovoce
Kredity: iStock

6) Osvěžující sirup z melounové kůže

Sirup z melounové kůže vám to umožníjemně a lahodně ochucuje nápoje a dezerty. Je ideální do studené limonády! K tomu nakrájejte kůži na docela malé kousky a vše přidejte do hrnce s vodou a cukrem (upravte podle libosti, podle vašich preferencí). Poté vše přiveďte k varu a dobře vařte asi třicet minut. Jakmile se tekutina shromáždí, necháme zredukovat dokud nezískáte texturu sirupu. Vše, co musíte udělat, je nechat před mrazením vychladnout. Přineste si vzduchotěsnou láhev na váš domácí sirup.

7) Pro přidání do smoothies

Abyste mohli těžit z jejich živin a dodat vašim smoothies svěžest, nic vám nebrání přidat pár proužků do mixéru.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic