7 potravin a produktů, které nikdy neskladujte na dveřích chladničky

Reflexem ukládáme určité potraviny, léky a produkty každodenní potřeby na dveře lednice, přičemž si myslíme, že kromě snadného přístupu nabízí dostatek úložného prostoru. Věděli jste však, že tato oblast nemusí být vhodná pro všechny produkty? Kolísání teploty způsobené častým otevíráním chladničky může skutečně změnit kvalitu a trvanlivost některých křehkých potravin. Pro zachování jejich čerstvosti a živin je proto nezbytné volit jejich umístění moudřeji. Objevte zde potraviny a produkty, které byste neměli skladovat ve dveřích chladničky, abyste maximalizovali životnost potravin a zároveň zachovali jejich chuť a texturu. Dost k optimalizaci organizace vaší chladničky a optimálnímu uchování vašich produktů!

Pamatujte také na to, že v zásuvce na zeleninu byste neměli skladovat určité potraviny.

Jaké potraviny a produkty by se neměly uchovávat ve dveřích chladničky?

Kredity: iStock – Úpravy od Astucesdegrandmere.net

Obecně se budeme vyhýbat puttování křehké potraviny citlivé na teplotní výkyvy na dveřích chladničky. Zde je několik pozoruhodných příkladů.

Vejce

Díky porézní skořápce jsou vejce citlivá na změny teploty. To může vést ke kondenzaci uvnitř vajíčka, čímž se podporuje množení bakterií. Kromě toho mají vejce schopnost absorbovat pachy přítomné v jejich prostředí, což může změnit jejich chuť a kvalitu. Pro minimalizaci těchto rizik se doporučuje uchovávat vejce v původním obalu a mimo lednici. Ochráníte je tak před nežádoucími pachy a náhlými změnami teplot. Pokud je opravdu chcete dát do lednice, můžete obal umístit směrem k zadní části lednice, kde je teplota stabilnější

Mléčné výrobky

Mléko a smetany vyrobené z mléčných výrobků mohou podléhat změny textury a chuti pokud jsou vystaveny teplotním výkyvům. Mléko je skutečně bohaté na živiny ocení bakterie, které také těží z jeho příznivého pH k proliferaci. Místo toho je uložte na střední police chladničky. Zkuste také najít jinou stabilnější místo pro sýry které vidí změnu jejich chuti a textury ve dveřích lednice. V zásuvce nebo ve vyhrazeném prostoru budou mít optimální konzervaci a nebudou nabírat vůni ostatních potravin v okolí!

Máslo

Oxidace tuků může aby máslo hodně žluklo a i přes nízký obsah vody, díky kterému je méně náchylný k rozvoji bakterií, je lepší jej skladovat v lednici, nejlépe v misce na máslo nebo dobře uzavřeném obalu, aby nechytal pachy jiných potravin.

Křehká zelenina a ovoce

Zelená listová zelenina a jemné ovoce, jako jsou jahody, mohou rychleji ztrácejí čerstvost ve dveřích. Umístěte je tedy do specifických zásuvek na zeleninu a ovoce.

Vařená jídla

Zbytky uvařených jídel se lépe udrží ve vzduchotěsných nádobách a umístěných na policích chladničky spíše než ve dveřích. Totéž platí pro kojeneckou výživu, která může ztratit nutriční kvalitu v důsledku teplotních změn.

Kromě potravin nemusí být dveře chladničky vhodné pro určité produkty!

kosmetické výrobky byly chladné na dveřích lednice krásy
Kredity: iStock

Léky

Teplotní výkyvy mohou změnit účinnost některých léků. Doporučuje se je skladovat na suchém a chladném místě, ale ne nutně ve dveřích chladničky. Na druhou stranu, pokud je v pokynech jasně uvedeno, že lék musí být uchováván v chladničce, vyhraďte pro něj raději jiné místo než dveře.

Umělecká díla a kosmetické výrobky

Pokud skladujete kosmetiku nebo umělecká díla citlivou na teplo, nevkládejte je do dveří chladničky, aby se nepoškodily.

U koření a nápojů, můžete si vybrat dveře chladničky? Ve skutečnosti záleží na případu!

omáčky koření Vnitřní dveře chladničky
Kredity: iStock

THE omáčky na bázi vajec jako majonéza se může rychleji kazit ve dveřích, kde kolísají teploty. Pokud obsahují křehké potraviny nebo jsou bez konzervantů, proto je raději umístěte na hlavní police. Na druhou stranu jsou stabilnější koření obsahující konzervační látky, jako jsou omáčky na bázi octa, hořčice, kečup a pálivé omáčky. méně náchylné k problémům s kolísáním teploty a může být uložen ve dveřích chladničky. Jisté je, že fermentované produkty, jako je jogurt, kefír a kimchi, tam lze obecně bez rizika skladovat. Ve skutečnosti je fermentace činí odolnějšími vůči teplotním změnám.

Ohledně nápojů, nepasterizované džusy a mléko může ve dveřích rychleji degradovat. Vyhraďte si tedy daleko v korpusu lednice místo, aby láhev mléka a pomerančového džusu zůstala chladná. Naopak, netrvanlivé nápoje jako jsou limonády, pasterizované džusy z uzavřených lahví a ochucené vody jsou relativně stabilní a udrží se ve dveřích. Kromě toho, alkoholické nápoje víno a lihoviny jsou podobně jako pivo méně citlivé na změny teploty, a proto je lze skladovat i ve dveřích.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic