8 koření, které vám pomůže zhubnout a shodit přebytečná kila

Mnohem více než pouhý dotek chuti v našich pokrmech skrývá koření netušené přednosti. Nedávno jsme diskutovali o jejich protizánětlivé a analgetické síle proti bolestem kloubů. Při správném použití však mohou také podpořit hubnutí v kombinaci s vyváženou stravou a pravidelným cvičením. Tyto aromatické zázraky byly skutečně používány po tisíciletí v různých kulturách pro jejich příznivé zdravotní vlastnosti a jejich potenciál stimulovat metabolismus. Pokud se tedy pouštíte do hubnoucí diety, abyste si vylepšili postavu a shodili přebytečná kila, neignorujte je! Koření vás podpoří při hubnutí přirozeným a zdravým způsobem a zároveň vám přinese barvu na váš talíř, abyste zhubnuli.

Jaké jsou koření na hubnutí?

1) Kajenský pepř pro stimulaci metabolismu

Kredity: Pixabay/Jill111

Jednou z hlavních výzev při snaze zhubnout jezrychlit náš metabolismus. Tady přichází na řadu kajenský pepř! Toto pikantní koření skutečně obsahuje kapsaicin, sloučenina, která mu dodává charakteristickou pikantnost a dočasně zvyšuje tělesnou teplotu, což stimuluje výdej energie. Studie mimo jiné prokázaly, že kapsaicin napomáhá zvýšit spalování tuků a snížit chuť k jídlu, což přispívá k efektivnějšímu hubnutí. Tip je přidat do pokrmů špetku kajenského pepře nebo vypít před jídlem šálek horké vody s nádechem tohoto koření.

2) Kurkuma pro lepší kontrolu chuti k jídlu

kurkumový prášek
Kredity: iStock

Kurkuma se svou hlavní účinnou látkou, kurkuminje proslulý svým protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Kromě těchto výhod toto koření také pomáhá regulovat chuť k jídlu a předcházet chutě. Studie naznačují, že kurkumin ovlivňuje hormony sytosti v mozku, což vede k rychlejšímu pocitu plnosti a snížení celkového příjmu potravy. Začlenění kurkumy do vašich jídel, ať už do slaných jídel, jako je kari, nebo horkých nápojů, jako je zlaté mléko, může být proto prospěšné pro udržení kontroly nad vaší stravou.

3) Skořice pro zlepšení trávení

skořice
Kredity: Pixabay/Gate74

Kromě své lahodně sladké vůně nabízí skořice také zažívací účinky, které mohou být užitečné jako součást diety na hubnutí. Toto lahodné koření, které přichází ve formě tyčinek nebo jemného prášku, skutečně reguluje hladinu cukru v krvi zvýšením citlivosti na inzulín, což podporuje lepší hospodaření s krevními cukry. To pomáhá snížit chuť na cukr a výkyvy energie, což je pro vyhnout se nadměrnému mlsání během dne. Přidejte špetku skořice do svého ranního ovsa, smoothies nebo dezertů, abyste si užili její přínos pro zdraví trávicího traktu.

4) Zázvor, všestranný spojenec při hubnutí

Zrzavý
Kredity: Flickr/Kjokkenutray.net

Zázvor je všestranné koření, které se používá čerstvé, sušené, v prášku nebo ve šťávě. Tento oddenek je také známý svým termogenní vlastnosti. Ve skutečnosti bude povzbudit metabolismus zvýšením tělesného tepla a tím spalováním dalších kalorií. Zázvor také podporuje pocit sytosti, což snižuje množství jídla zkonzumovaného během jídla. Navíc se zjistilo, že je prospěšný při snižování zánětu v těle, který někdy přispívá k nadměrnému přibírání na váze. Chcete-li využít výhod zázvoru, zkuste ho přidat do smažených hranolků a čajů nebo jej konzumujte čerstvý ve šťávách a smoothies.

5) Kmín pro regulaci chuti k jídlu

Semínka kmínu
Kredity: Flickr/Charles Haynes

Toto aromatické koření se velmi běžně používá v blízkovýchodní a indické kuchyni. Kromě své chutné chuti má kmín vlastnosti reguluje chuť k jídlu a podporuje hubnutí. Studie například prokázaly, že její semena snižují pocit hladu a chuť svačit mezi jídly. Tato složka také pomáhá zlepšit trávení tím, že stimuluje produkci trávicích enzymů. Neváhejte tedy zakomponovat kmín do svých pokrmů, jako jsou dušená jídla, polévky a restovaná zelenina.

6) Anýz, trávicí koření pro plošší žaludek

semena zeleného anýzu
Kredity: iStock

Se svou jemnou, jemnou a lehce nasládlou chutí se anýz vyskytuje všude ve středomořské a asijské kuchyni. Kromě toho, že dodává našim pokrmům nádech delikátnosti, toto koření bojuje proti poruchám trávení, což může být výhodné zejména pro ty, kteří chtějí zhubnout. Obsahuje sloučeniny, které výrazně zmírňují nadýmání, plynatost a zažívací potíže, tím podporuje plošší břicho a lepší asimilaci živin. Chcete-li využít výhod anýzu a zejména dosáhnout optimálního trávení, je možné jej konzumovat ve formě nálevu nebo přidáním do pokrmů, jako jsou polévky, dušená masa nebo bylinkové čaje, aby vašemu jídlu přinesl trávicí nádech.

7) Koriandr k vyrovnání hladiny cukru v krvi

Koriandrový prášek, aromatická bylina
Kredity: iStock

Koriandr je aromatická bylina, jejíž semena se používají jako koření. Je bohatý na antioxidanty a vlákninu, takže je výborným doplňkem pro regulovat hladinu cukru v krvi a podporují zdravé hubnutí. Vyvážená hladina cukru v krvi pomáhá předcházet chutě a udržovat stabilní energii po celý den. Koriandr lze použít jak mletý, tak celý v různých pokrmech, od kari přes marinády až po saláty, abyste dodali chuť a zároveň podpořili váš cíl v hubnutí.

8) Pískavice řecké seno, koření pro kontrolu chuti k jídlu a podporu hubnutí

Toto koření je klasikou indické a blízkovýchodní kuchyně. Kromě své výrazné vůně má pískavice také výhody při hubnutí. Ve skutečnosti je bohatá na rozpustnou vlákninu, která pomáhá vytvářet a déletrvající pocit plnosti, čímž se snižuje hlad a mlsání mezi jídly. Navíc umožňuje regulovat hladinu cukru v krvi zpomalením vstřebávání sacharidů ve střevě, což pomáhá předcházet výkyvům krevního cukru a poklesu energie. Pravidelná konzumace bude proto vynikajícím doplňkem kontroly chuti k jídlu v rámci programu na hubnutí. Při vaření se báječně hodí ke škrobovým jídlům a skvěle vylepší omáčky k rybám a mořským plodům. Pro své výrazné aroma se obecně používá s jiným kořením (např. colombo).

Určitě jsou tyto téměř magické ingredience velmi užitečné při zrychlení spalování tuků a zrychlení metabolismu, zlepšení trávení, snížení chuti k jídlu a dokonce i regulaci hladiny cukru v krvi. Stejně jako hubnoucí rostliny však samy o sobě nepředstavují zázračné řešení. Budou tedy spíše cenným doplňkem zdravého životního stylu, abyste mohli udržitelně zhubnout, aniž byste ohrozili požitek z jídla a vaši pohodu. Nezapomeňte je také pravidelně konzumovat pro přesvědčivý účinek na vaši hmotnostní křivku. K tomu stačí být v kuchyni kreativní a vyzkoušet přidávání pokrmů, dezertů a nápojů (smoothie, bylinkové čaje atd.) do vašich receptů, abyste si pochutnali.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic