8 neuvěřitelných využití melounových semínek (nevyhazujte je!)

Každé léto potěší gurmány, kteří milují letní ovoce, šťavnaté a osvěžující voňavé melouny. Většina z nás však často přehlíží vzácnou část tohoto lahodného ovoce: semena, která se nacházejí v jeho srdci. Věděli jste, že místo toho, abyste je vyhazovali do koše, existuje mnoho důmyslných způsobů, jak jim dát druhý život a pomoci tak omezit plýtvání jídlem? Po nápadech na recyklaci semínek melounu a tipech na recyklaci melounových slupek objevte často přehlížená skvělá využití semínek melounu.

Ať už si chcete vychutnat jejich překvapivé nutriční výhody nebo na zahradě, uvidíte, že tato malá semínka mají nevyužitý potenciál ve vaší každodenní rutině. Využijte tedy ekologický přístup s nulovým odpadem s těmito opravdu snadnými nápady proti plýtvání

1) Svačina na semena melounu kdykoli během dne

Melounová semínka jsou docela koloniál. Po vyčištění a vysušení je možné je přeměnit na a svačina, která je zdravá a chutná. Po odstranění dužiny z melounu je důkladně omyjte, abyste odstranili všechny zbytky. Poté je vložte do pánve a často je otáčejte, aby se nepřipálily. Jakmile jsou pěkně opečené, můžete je dochutit kořením, jako je sůl, pepř, paprika, kajenský pepř nebo dokonce kari. Tato pražená semínka jsou bohatá na vlákninu, bílkoviny a zdravé tuky a jsou ideální jako aperitiv nebo na ozdobu salátu s křupáním.

2) Nálev z ovocné vody s melounovými semínky

Kredity: iStock

Melounová semínka dodávají vodě jemný nádech chuti a vytvářejí a osvěžující a lehce ovocný nápoj. Stačí je umístit do karafy s vodou a nechat pár hodin louhovat v lednici. Pro větší chuť přidejte plátky citronu, lístky máty nebo jiné čerstvé ovoce. Tento přírodní nálev k pití velmi studený je ideální pro hydrataci po celý den. Pokud máte dobrý mixér, můžete také snadněji smíchejte semena stále obklopená vlákny s 500 ml vody. Směs pak můžete přidat do svých domácích smoothie nebo do vámi vymačkané čerstvé ovocné šťávy.

3) Úžasné rostlinné hnojivo

Melounová semínka jsou bohaté na živiny jako draslík, hořčík a aminokyseliny. Semena rozemlejte, abyste je rozmělnili na menší kousky, a poté je přidejte do hromady kompostu. Můžete je také zapracovat přímo do vaší zahradní půdy. Uvolněné živiny vyživí vaše rostliny a podpoří zdravý růst.

4) Vysadit na zahradě melouny

zasadit semena melounu na zahradě recyklovat semena k pěstování ovoce
Kredity: iStock

Pokud se zajímáte o zahradničení, nevyhazujte semínka melounu, protože mohou být používá k pěstování vlastních rostlin melounů. Semínka důkladně propláchněte a poté je nechte uschnout ve stínu. Po zaschnutí je zasaďte do květináčů nebo přímo do země po posledním mrazu. Nezapomeňte jim pravidelně poskytovat dobře propustnou půdu a vodu. S trochou trpělivosti vaše semínka vyklíčí a vyrostou ve vaše vlastní melouny!

5) Potrava pro volně žijící ptactvo

Po umytí a vysušení mohou být semínka melounu nabízené jako potrava pro volně žijící ptáky ve vaší zahradě kromě vašich obvyklých semen. Zavěste je do krmítek nebo je umístěte na plošinu přístupnou blízkým ptačím mláďatům. To pomůže přilákat místní divokou zvěř a zároveň se vyhnout plýtvání touto částí melounu.

6) Ocet s melounovými semínky a kůrou

Nalévat zvýrazní chuť vašeho masa, připravte si ultra originální melounový ocet. K tomu posbírejte jak slupky z ovoce, tak semínka a vše dejte do hrnce s 1 sklenicí bílého potravinářského octa, 100 g cukru, provensálskými bylinkami a pár hřebíčky. Směs zahřejte, dobře promíchejte a poté vše přiveďte k varu. Poté můžete směs přenést do sklenice a nechat měsíc macerovat, než ji použijete při vaření. Radost!

7) Džem s melounovou slupkou a semínky

melounový džem
Kredity: iStock

Začněte tím, že si dáte stranou tolik slupek z melounu, abyste naplnili rendlík. Doplňte semeny, cukrem, vodou a citronovou šťávou. Poté, co vše pár hodin povaříte, uvidíte, že se z toho začne tvořit rosol. V tomto okamžiku budete moci filtrovat přípravu a užívat si domácí melounový džem.

8) Kreativní využití melounových semínek

Surovinou mohou být semínka melounu zábavné kreativní a vzdělávací aktivity dělat se svými dětmi. Tyto řemeslné činnosti jim umožňují prozkoumat svou kreativitu a zároveň se naučit, jak je důležité znovu používat materiály, snižovat množství odpadu a chránit planetu a zároveň vytvářet jedinečná díla!

Po umytí a vysušení lze semínka natřít akrylovou barvou. Poté je můžete propíchnout nití tvoří přírodní náhrdelník nebo náramekale také začněte vytvářet karty, mozaiky, záložky a personalizované fotorámečky.

Tady to máte, nyní znáte možnosti, které tato nemilovaná melounová semínka nabízejí. Přijměte své oblíbené, abyste omezili plýtvání jídlem jednoduchým a chytrým způsobem!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic