8 tipů, jak se vyhnout depresi po návratu z dovolené

Slunce, nicnedělání, relaxace, bezstarostné, vzrušující aktivity, chutná jídla a čerstvé koktejly, procházky, koupání… Dovolená je o radosti a odpočinku. Všechno dobré však musí jednou skončit a návrat z dovolené může být srdcervoucí. Ještě horší je, že studie ukázaly, že výhody volna zmizí za pouhé dva až čtyři týdny. Stručně řečeno, po návratu do každodenního života a obnovení práce se věci pokazí: vracíme se ke špatným návykům a naše hladina stresu raketově stoupá. Pocit pohody pak velmi rychle vyprchá, rychle vystřídá únava, nostalgie po šťastných dnech a deprese. To však není nevyhnutelné. Existují tipy, jak udělat radost z dovolené o něco déle a zjemnit tento drsný návrat do reality.

Pomocí těchto malých technik objevte, jak si trochu prodloužit dovolenou a zajistit hladký přechod. Dost na to, abyste čelili návratu do rutiny s úsměvem a omezili školní blues!

1) Vraťte se do práce co nejpomaleji

Kredity; iStock

Někdy se práce o prázdninách nahromadí natolik, že po návratu skončíte s horou spisů, které budete muset řešit. Pokud je to možné, vyhraďte si pár dní aniž byste si naplánovali příliš mnoho schůzek nebo přijali příliš mnoho závazků se svými přáteli a rodinou. Získáte tak čas na správu pozdních e-mailů a nevyřízených souborů a na řešení nejnaléhavějších záležitostí. Stručně řečeno, věnujte několik dní po svém návratu, abyste své nohy dostali zpět na správnou cestu a dostali se zpět do pořádku.

V případě potřeby vytvořte seznamy úkolů uveďte své priority a mějte na paměti, že jste člověk. Škoda, že se trochu opozdíte s vyprazdňováním kufrů a košů na prádlo nebo když vaříte více mražených potravin. S trochu shovívavosti vůči soběnávrat bude méně násilný.

2) Bavte se a užívejte si jako na dovolené

plavání plavat bazén
Kredity: Pixabay/Egmuri

Během těchto pár dnů odpočinku jste se o sebe postarali a udělali si čas na příjemné aktivity, abyste načerpali novou energii. Proč si to nedovolit po zbytek roku? Po všem, život není omezen na nekonečné metro-práce-spánek.

Abyste se nenechali pohltit rutinou, dovolte si malé radosti a zábavné aktivity : vycházky s přáteli, pojídání čokolády, koupaliště ve vyhřívaném venkovním bazénu nebo do parku… Všechno je dobré pro uklidnění vašeho srdce! Dobrý nápad: staňte se turistou ve svém vlastním městě nebo okolí a objevujte nová místa a nové zážitky. Dost na to, abyste se stále cítili jako na dovolené, aniž byste polykali kilometry. Nebeskou odpočinkovou zónu si můžete vytvořit i doma s lehátkem, slunečníkem, zelení a proč ne malou fontánkou k relaxaci a užít si zasloužené chvíle uklidňujícího odpočinku.

3) Naplánujte si příští dovolenou

plážová dovolená
Kredity: iStock

Podle studie zveřejněné v roce 2020 v Journal of Experimental Social Psychologyskutečnost, že si plánujete další dny odpočinku a dokážete se promítnout do budoucích veselých okamžiků automaticky poskytuje zvýšení serotoninu, náš hormon potěšení. Udělejte si proto chvilku na organizaci svých budoucích prázdnin nebo ještě jednodušeji na přemýšlení o svých příštích víkendových aktivitách, které dodají vaší poněkud ponuré rutině zpět do školy příjemné oživení.

4) Dejte svůj spánek do centra pozornosti

žena spí s podprsenkou spí spánkem
Kredity: iStock

Během dovolené spíte svým vlastním tempem a vstáváte přirozeně, aniž byste se museli stresovat hodinami! Není proto divu, že se během toho dobře zotavíte odpočinek, kdy můžete poslouchat své tělo. Na začátku školního roku nás časové vytížení a denní rutina nutí tento rytmus změnit, což může ztížit zvládnutí návratu. Ach ano! máme rozvrhy a bohužel se jich musíme držet. Pak je nezbytné upravit rytmus spánku abyste se nenechali přemoci únavou. Chcete-li to provést, zkuste topřed spaním dny předcházející, abyste postupně obnovili spánkový rytmus v souladu s vaším rozvrhem.

Navíc, dbejte na spánkovou hygienu umožnit alespoň sedm až devět hodin spánku v závislosti na vašich potřebách. Dále se vyhněte stimulantům (alkohol, čaj, káva atd.) a zakažte obrazovky před spaním, které vám pomohou usnout. Tím, že se budete starat o svůj spánek, změníte tempo méně drsné pro vaše tělo.

5) Dobrá jídla a příjemné chvíle pro hladší návrat

grilovací špízy grily
Kredity: PxHere

To, že prázdniny skončily, neznamená, že byste se měli automaticky vzdát společenského času. Aperitiv večeře s přáteli, romantický piknik, gurmánská káva s kolegou, na kterého se už nemůžete dočkat… Neomezujte tyto výjimečné chvíle na dovolenou a po návratu zorganizujte nové! To vám dá nové důvody k radosti, i když morálka není vysoká. Kromě toho neváhejte znovu vytvořit pokrmy a koktejly, které vás potěšily během vaší dovolené. Churros, planchas, místní speciality, zmrzliny… Vše je dobré, aby vám připomnělo sladké chutě, které okouzlily vaše chuťové buňky v zahraničí a prodloužily zdánlivě nadarmo požitek z těchto chvil odpočinku.

6) Nepoužívejte nadměrně obrazovky pro svou mysl

obrazovky notebooků tablet počítačů
Kredity: freephotocc / Pixabay

Je těžké nehromadit únavu, když náš ultrastimulovaný mozek zůstává neúnavně vystaven obrazovkám, notifikacím, e-mailům a sociálním sítím, které jej udržují v neustálém stavu bdělosti. O prázdninách však máme určitou pohodu přirozeně odpojit užít si tu chvíli. Abyste se nevrátili do starých kolejí a nepřišli o všechny výhody této „detoxikace“, neváhejte snížit svou spotřebu a pokračujte v tomto odpojení. To může zahrnovat stanovení pravidel, jako je časový limit připojení, zvyk večer vypínat telefon (což vám také umožní lépe spát) nebo si zakázat kontrolovat pracovní e-maily mimo práci. práce.

7) Dávejte na sebe pozor, abyste se po návratu z dovolené nedostali do deprese

obličejový tělový krém s hydratačním krémem monoi sváteční vůní
Kredity: iStock

O jeho prázdninách jsme museli čas pro sebe, který můžete věnovat svému blahu. Nenechte tyto chvíle jen tak vyblednout, až se vrátíte domů! Aby vám například opálená pleť vydržela déle, můžete pokožku denně hydratovat. Vaše zdravá záře vydrží déle a dobře vás rozzáří po začátku školního roku. Zvažte také použití monoi kúry nebo jakékoli jiné vůně, která vám bude připomínat vaši dovolenou (levandule apod.). Konečně můžete i nadále nosit žabky a oblékat si barevné oblečení, abyste do svého každodenního života vnesli veselost a zdůraznili své krásné opálení.

Důležité je pečovat o sebe nejen prostřednictvím činností, které vás těší a uvolňují, ale také pečovat o své zdraví, pohodu a krásu.

8) Suvenýr z dovolené pro domácnost a/nebo kancelář

dovolená suvenýr dekorace Havajská tanečnice auto
Kredity: iStock

Není nic lepšího k úsměvu, než mít krásná dekorace nebo fotografie z dovolené okamžitě si vybavit dobré vzpomínky a znovu najít úsměv alespoň na chvíli. Pokud můžete, neváhejte si pro tento účel přidat na pracovní stůl dekoraci nebo rám.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic