9 letních plodů k zamražení, abyste je mohli mít po celý rok (a jak na to)

V létě máme přístup k mnoha chutným a šťavnatým plodům plným slunce. Jak se však blíží podzim, tyto barevné a sladké dobroty, které nám dělají radost v letní sezóně, začínají být v regálech supermarketů nebo dokonce v zeleninové zahradě a sadech vzácnější. Naštěstí je možné letní ovoce zmrazit. Ne všechny druhy ovoce se však hodí ke zmrazení a pouhé uložení do mrazáku k jejich dobrému uchování nestačí! Zjistěte, jaké letní ovoce můžete dát do mrazáku a jaké techniky k efektivnímu zmrazení použít.

Mražení je skutečně velmi praktická možnost, protože omezuje sklizňové ztráty, zejména u plodů, které jsou obvykle křehké a mohou rychle hnít. Umožňuje také pokračovat v konzumaci místního ovoce po celý rok. Kupované v sezóně lokálně a ihned zmrazené, budou mnohem chutnější a bohaté na vitamíny, které si zachovají díky chladu. Protože to nelze improvizovat, zde jsou všechna tajemství této techniky, která je třeba naléhavě otestovat.

Jak správně zamrazit ovoce?

V první řadě vám důrazně doporučujeme zmrazit kvalitní bio ovoce a vybrat si velmi zralé kousky pro maximální chuť při ochutnávání. Také se zamyslete vždy jasně označit mrazicí sáčky s názvem a datem zmrazení pro snadné pozdější použití. Pokud sáčky nepoužíváte, nezapomeňte také označit svůj vzduchotěsný obal. Ve skutečnosti nebudete moci uchovávejte své ovoce v mrazáku pouze jeden rok (a mezi 8 až 12 měsíci pro optimální chuťovou kvalitu).

Nezapomeňte také dodržovat správné postupy zmrazování pro každý druh ovoce. Opravdu, metody mohou se mírně liší v závislosti na zvoleném ovoci. Pokud plánujete zmrazit velké množství, bude to také možné před zmrazením je namočte do citronové šťávy aby při této přípravě nezčernaly na pracovní ploše.

Jaké letní ovoce můžete zamrazit?

Kredity: iStock

Můžete zamrazit širokou škálu letního ovoce, abyste si je mohli užívat po celý rok. Zde je několik příkladů ovoce, které dobře mrazí:

Čerstvá rajčata

Rajčata se často stávají měkký et v mrazáku ztratí svou křupavou strukturu. To jim však umožňuje uchovat je několik měsíců. Snadno je využijete k přípravě omáček nebo pyré, důležité je uvařit je po zmrazení. To vám pomůže vyhnout se mimosezónním rajčatům plným pesticidů a velmi bez chuti nebo kyselosti z regálů supermarketů! Kompletní způsob zmrazení rajčat najdete zde.

Jahody

Jahody před zmrazením omyjte, oloupejte a nakrájejte na plátky nebo kousky. Můžete je zamrazit i celé. V každém případě může zmrazení změkčit je. Je proto lepší je použít do kompotu, coulis nebo dortu!

Borůvky, maliny, ostružiny, rybíz, černý rybíz a brusinky (brusinky)

THE červené plody se docela dobře hodí k mrazu ! Jednoduše je nezmrazujte přímo z podnosu… Jemně je opláchněte, sceďte a bobule rozložte na talíř, dobře od sebe, než je zmrazíte jednotlivě. Po zmrazení je vložte do mrazicích sáčků nebo vzduchotěsných nádob.

Broskve a nektarinky

Ovoce oloupeme, vypeckujeme a nakrájíme na čtvrtky nebo plátky. Před zmrazením můžete kousky také krátce blanšírovat.

Třešně a mirabelky

Vypeckujte je a položte naplocho na mrazicí tác, než je přenesete do sáčků.

Meruňky

Meruňky nakrájejte na půlky a odstraňte pecky. Před zmrazením je můžete krátce blanšírovat.

Ananas nebo mango

Toto exotické ovoce oloupejte, nakrájejte na kousky a zmrazte na talíři.

Hrušky

Oloupané hrušky mají má tendenci rychle tmavnout. Po očištění je oloupejte, zbavte jádřinců a semínek a čtvrtky pokapané citronovou šťávou položte na talíř. Po zmrznutí přendejte vše do mrazícího sáčku nebo plastové krabičky.

Letní ovoce na kousky

Míchané kousky ovoce, například ovocné saláty, můžete připravit i před zmrazením.

Které ovoce špatně odolává mrazu?

vodní meloun
Kredity: Pixabay/Daria-Yakovleva

Meloun a meloun

Vzhledem k jeho vysoký obsah vody, má meloun po zmrazení tendenci změkčit a zrnit, což mění jeho strukturu. Totéž platí pro meloun. Po nakrájení na čtvrtky je ještě možné zamrazit, ale v mrazáku hodně ztratí chuť.

Okurky

Stejně jako u vodního melounu, zmrazení mění strukturu okurky, takže je měkká a nechutná.

Salát

Listy hlávkového salátu a jiné salátové zeleniny mají tendenci zvadnout a zvlhnout po zmrazení.

Ovoce bohaté na vodu

Některé druhy ovoce, jako jsou pomeranče, mandarinky a citrony, mají vysoký obsah vody, což může po zmrazení způsobit mokrou texturu. Nicméně, jejich šťávu lze úspěšně zmrazit.

Ovoce se silnou slupkou

Ovoce se silnou slupkou, jako je kiwi a mango, může po zmrazení zaznamenat změny textury. Před zmrazením je však možné je oloupat a nakrájet na kousky.

Ovoce s vysokým obsahem cukru

Některé velmi sladké ovoce, jako jsou hrozny a fíky, mohou po zmrazení ztratit chuť.

Ačkoli některé druhy ovoce nejsou vhodné pro tradiční zmrazení kvůli ztrátě textury nebo chuti, stále můžete použijte jej k přípravě smoothies, omáček, džemů nebo pečených dezertů po rozmrazení.

Jak rozmrazit a využít ovoce, které jste si nechali zmrazit?

zmrazit červené ovoce maliny v mrazáku
Kredity: iStock

Rozmrazování a použití mraženého ovoce závisí na druhu ovoce a na tom, jak ho plánujete použít. Zde je několik obecných tipů pro rozmrazování a používání zmrazeného ovoce:

Jak správně rozmrazovat ovoce?

Jednou z možných metod je použití funkce rozmrazování na vaší mikrovlnné troubě. To vám umožní rychle rozmrazit malé množství ovoce. Je však vhodné nepřehánějte to, abyste se vyhnuli vaření ovoce. Abyste předešli případným nepříjemnostem, nejbezpečnější metodou je přemístit zmražené ovoce z mrazáku do chladničky. Je tedy možné je opustit jemně rozmrazte v lednici několik hodin nebo přes noc.

Pokud nakonec plánujete použít ovoce okamžitě v teplých pokrmech, jako jsou omáčky nebo pečivo, můžete necháme je rozmrazit při pokojové teplotě na krátkou dobu. Tuto metodu zvolte pouze pro rychlé použití. Jinak hrozí, že se ovoce zkazí a přemnoží se tam bakterie.

Ve všech případech je důležité rychle jíst rozmražené ovoce aby se zabránilo jakémukoli zhoršení jejich textury nebo chuti.

Jak rozmrazené ovoce využít?

Mrazící plechovka změnit chuť a texturu mraženého ovoce. Obecně je proto zvykem je používat v receptech spíše než pro syrovou spotřebu bez přípravy (snad kromě ovocného salátu jako příloha k čerstvému ​​ovoci!). Jsou to zejména ideální pro smoothie, domácí ovocné šťávy, coulis nebo sorbety. Můžete je přidat rovnou z mrazáku do mixéru s ostatními surovinami.

Můžete je také použít k připravit pečené dezerty jako koláče, dorty, muffiny nebo crumble. Lze je také vařit připravit omáčky, kompoty nebo džemy. K tomu je v hrnci jemně zahřejte s trochou cukru, pokud je potřeba, dokud nezměknou. Nakonec je lze použít i jako zálivku do jogurtů a cereálií. Ve skutečnosti dodávají jogurtům, cereáliím a smoothie bowl nádech svěžesti.

Je také možné, že ovoce může při rozmrazování uvolňovat vodu. Tato voda může také slouží v receptech, jako je příprava omáček nebo smoothies.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic