Banánová slupka: 4 způsoby, jak vyrobit hnojivo pro zahradu

Banánová slupka většinou po konzumaci ovoce uvnitř končí v koši. Věděli jste ale, že tyto slupky mohou být vynikajícím, bohatým přírodním hnojivem pro zahradní nebo zeleninové rostliny, stejně jako pokojové květináče nebo květináče? Milovníci zahradničení se skutečně mohou spolehnout na četné živiny, které krmí a hnojí jejich zelené rostliny, ale také odhánějí určitý škodlivý hmyz. To však vyžaduje minimum příprav (naštěstí snadné a rychlé!) Vysvětlíme si zde proto, jak využít skrytých výhod banánové slupky používané jako hnojivo pro krmení vašich rostlin ekonomickým a ekologickým způsobem. Budete tak moci přeměnit tento potravinový odpad, který nevypadá moc, na drahocenný zdroj pro kvetoucí zahradu.

Objevte zde další každodenní využití banánových slupek.

Jaké jsou výhody používání banánové slupky jako hnojiva?

Kredity: iStock

Používání banánových slupek jako hnojiva má řadu výhod jak pro životní prostředí, tak pro zdraví vašich rostlin. V prvé řadě je to zero waste řešení, které přeměňuje běžný odpad z domácností na cenný zdroj. Místo toho, abychom plnili naše odpadkové koše, můžeme je znovu použít prospěšným způsobem. Tento ekologický přístup tak přispívá k snížení plýtvání potravinamizejména proto, že jej lze kombinovat s použitím vaječných skořápek, kávové sedliny atd.

Z ekonomického hlediska používání banánových slupek jako hnojiva šetří nákup drahých chemikálií. Banánové slupky jsou skutečně bohaté na základní živiny jako např draslík, fosfor, hořčík, vápník a vitamíny. Tyto prvky hrají a zásadní roli v růstu a rozvoji Rostlina. Používáním těchto přírodních zdrojů na dosah ruky namísto utrácení peněz za fytosanitární produkty, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a planetu, snížíte své výdaje a zároveň poskytnete svým rostlinám to, co potřebují, aby prosperovaly.

Navíc tento přírodní zdroj živin, který působí v symbióze s půdou. Na rozdíl od chemických hnojiv, která mohou způsobit nerovnováhu a dlouhodobé poškození, se živiny z banánových slupek uvolňují postupně a zajišťují tak neustálý přísun rostlin. To podporuje a zdravý a udržitelný růst. Dále posiluje odolnost rostlin vůči chorobám a environmentálním stresům.

Stručně řečeno, používání banánových slupek jako hnojiva nabízí řadu výhod. Jen přemýšlejte nepoužívejte slupku příliš zeleného nebo nemocného ovoce. Pojďme se nyní podívat na čtyři jednoduché způsoby přípravy a aplikace tohoto přírodního hnojiva, abyste maximalizovali výhody pro vaše zelené plochy.

Jak vyrobit hnojivo z banánových slupek pro zahradní rostliny?

Cenný doplněk do kompostu

kompost se slupkami slupky cibule slupky ovoce a zelenina přírodní hnojivo
Kredity: iStock

Pokud máte kompostovací koš a trpělivost, kompostování banánových slupek je jedním z nejjednodušších způsobů, jak jim dát druhý život a postarat se o zahradu. S dalšími organickými materiály a chytrou směsí zeleného a hnědého odpadu vám to poskytne a přírodní hnojivo plné dobrých živin.

Ultra prospěšná banánová voda

banánová voda pro rostliny banánová slupka přírodní hnojivo zelené hnojivo
Kredity: iStock

Banánová voda je a tekuté hnojivo dobře známý pro povzbuzení unavených rostlin. Chcete-li to provést, je to rychlé a snadné: postupujte podle našeho receptu! Zahrnuje nakrájení slupek na kousky a jejich přidání do sklenice s vodou. Později, nechte vše vyluhovat dobrý týden aby voda mohla absorbovat co nejvíce základních živin. Po tomto čekání (které si můžete maceraci prodloužit až na měsíc, chcete-li), zbývá tekutinu pouze přefiltrovat a použít k zalévání základny rostlin. Toto hnojivo je oblíbené zejména na plantážích, které mají rády kyselé půdy (borůvky atd.).

Banánovou slupku zahrabte do půdy a použijte ji jako hnojivo

hnojivo z banánové slupky na úpatí zahradních rostlin
Kredity: iStock

Zde je nejjednodušší způsob použití těchto kůží na zahradě. Je ideální pro zahrádkáře, kteří se neradi trápí! Ve skutečnosti, abyste to udělali, jednoduše nakrájejte banánové slupky v malých kouscích a při výsadbě nebo přesazování vše zahrabejte na dno jamky (vnější žlutou stranou dolů). Krájení na malé kousky umožní efektivní rozklad a živiny ve slupkách tak umožní podporovat kvetení a plodnost vašich rostlin. Tuto metodu lze použít i pro zpevnění sazenic.

Domácí hnůj z banánové slupky na zahradu

banánové slupky rostliny zahrada
Kredity: iStock

Do vašich mixérů! Pro tento recept zahradník jednoduše namočí slupky do vroucí vody, aby změkly. Takto je můžete nechat namočené 48 hodin. Po tomto předběžném kroku můžeme vše vložit do mixéru, abychom získali jemnou směs. Je to tvůj hnůj! Stačí kolem vašich rostlin trochu zrýt zeminu a nasypat do ní přípravek.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic