Jak odstranit žlutou skvrnu z bílého oblečení nebo prádla

Bílé prádlo představuje skutečnou výzvu z hlediska údržby! Naše trička, tílka a halenky se rychle pokrývají skvrnami od potu, pokud si nedáte pozor. Ubrus nebo ubrus se také rychle zničí kvůli rzi, vlhkosti nebo postříkání jídlem. Někdy stačí opotřebení a běh času k tomu, aby bílé oblečení vypadalo staře a unaveně. Bílá se zkrátka ke skvrnám nehodí, zvláště ke slavným žlutým skvrnám, které kazí její světlý vzhled. Jak tedy odstranit tuto stopu bez chemie? Zde jsou babiččina přírodní řešení, která udělají rozdíl proti žluté skvrně a najdou bílou „bělejší než bílá“, jak by řekl druhý!

Skvrna od hořčice, skvrna od kari nebo šafránu, skvrna od broskve, skvrna od moči, skvrna od rzi… ať je to jakkoli, vaše řešení je zde, vše bez použití bělidla.

1) Marseillské mýdlo, první roztok k testování na bílém prádle

Kredity: jackmac34 / Pixabay

Na bílé je toto mýdlo nutností a bude fungovat ještě lépe než jeho sestřenice černé mýdlo. Zde jej stačí jen trochu navlhčit a potřít žlutou skvrnu, aby se vytvořila vrstva. Poté nechte působit jednu až dvě hodiny před mytím. Pokud se vám skvrna zdá tvrdá, určitě můžete přijít potřete mýdlovou kůru kouskem citronu. Poté nechte působit a zamiřte do pračky na vyčištění a vymáchání.

2) Bílý ocet k ošetření žluté skvrny, jakmile se objeví

Pro marseillské mýdlo, jako je bílý ocet, je to lepší působit rychle k uvolnění vláken. Jakmile si všimnete skvrny, můžete bílý ocet (nebo lihový ocet) naředit ve vodě a bílý oděv do ní namočit. Po půl hodině zamiřte ke stroji. Jednoduché a velmi účinné! Kromě toho eliminuje nepříjemné pachy spojené s potem.

3) Citronová šťáva k odstranění žlutých skvrn

citron vybělit uvolnit prádlo
Kredity: iStock

Citronová šťáva je jak na zubech, tak na našich tkáních přirozené bělení. Chcete-li jej použít k odstranění žluté skvrny, jednoduše tento citrusový plod vymačkejte a výslednou citronovou šťávu smíchejte s horkou vodou. Touto směsí pak můžeme zatřít žlutou stopu. Před praním v pračce nechte několik hodin působit. Pokud se jedná o odolnou skvrnu, můžete také smíchat stejné díly jemná sůl, prací prášek, škrobový prášek a citronová šťáva a použijte tuto směs k potírání žluté skvrny na vašem bílém oblečení. Po opláchnutí jednoduše zmizí.

4) Jedlá soda (nebo hydrogenuhličitan sodný), klasika proti žluté skvrně na bílém

přírodní domácí pečící citrony
Kredity: Pixabay/Monfocus

Chcete-li použít tento prášek na znečištěnou bílou látku, existuje samozřejmě řešeníudělat pastu s vodou. V takovém případě jej budete muset nechat hodinu působit, než přistoupíte k obvyklému mytí. Jinak můžete vodu nahradit i citronovou šťávou nebo vodu/bikarbonátovou pastu po chvíli potřít čtvrtkou tohoto citrusového ovoce. Výhodu, když použijeme citron s bikarbonátem, máme méně čekání před vložením do stroje ! Maximálně po několika minutách bude připraven k mytí. Nakonec pro velmi velké žluté skvrny na vašem oblíbeném bílém tričku a zarostlé skvrny je možné přimíchat jedlou sodu, citron, jemnou sůl a práškový škrob. Získáte tak nepřekonatelný odstraňovač skvrn pro opětovnou čistotu a bělost.

5) Peroxid vodíku k odstranění žluté skvrny na bílé

okysličená voda
Kredity: iStock

Peroxid vodíku (peroxid vodíku) je a bělící přípravek dobře známý a funguje i na nažloutlé skvrny. Zde skvrnu jednoduše namočte, abyste vybělili bílé prádlo. Poté jej nechejte trochu působit, než jej bez dalšího prodření a opatrně opláchněte.

6) Krystaly sody nebo perkarbonát

krystaly sody přírodní ekologické čištění
Kredity: iStock

Tyto dva produkty lze zakoupit v obchodě pro kutily a používat je stejným způsobem. Hrnek krystalů sody můžete naředit v litru horké vody, znečištěné prádlo pak nechat alespoň čtvrt hodiny odmočit. Poté skvrny setřete a důkladně opláchněte. Buďte opatrní, nezapomeňte při manipulaci s těmito krystaly nosit rukavice. Můžete je nahradit peroxouhličitanem sodným (nebo peruhličitanem sodným, nezaměňovat s hydrogenuhličitanem). Tento agent specializující se na praní špinavých peněz bílé prádlo je pomáhá uvolnit a oživit jejich bělost. Je tedy ideálním produktem pro staré prádlo zažloutlé časem.

7) Pro ty, kteří se nebojí chemikálií proti odolným skvrnám…

odstranit skvrny žlutá skvrna bílé prádlo prádlo
Kredity: iStock – Mod: ADGM

Dáváme přednost přírodním radám a prostředkům našich babiček. Pokud však nemáte nebojí se toxických produktů, k odstranění žlutých skvrn a skvrn od potu je možné použít odstraňovač rzi, prášek do myčky nebo čpavek. Ve sklenici můžete například smíchat čtvrtinu vody se lžičkou jemné soli a lžičkou čpavku. Poté zažloutlé prádlo přetřete čistým kartáčem namočeným v této směsi, abyste odstranili skvrny. Na druhou stranu, na bělidlo se příliš nespoléhejte který má tendenci ztmavovat žluté skvrny od potu na prádle a způsobuje jeho žloutnutí.

Jak se v budoucnu vyhnout žlutým skvrnám na bílém?

žlutá skvrna na bílém oblečení nebo prádle
Kredity: iStock

Nyní, když jsme viděli, jak odstranit žluté skvrny z bílého prádla, je zajímavé se zeptat, proč bílé prádlo žloutne? Velmi často, kromě každodenních skvrn, se původní bělost ztrácí a látka časem žloutne. To je způsobeno přítomností vodního kamene v mycí vodě a vlhkostí ve skříni nebo skladovací místnosti. Instalace změkčovače vody a opatření proti vlhkosti by tedy umožnilo tento problém bez námahy překonat.

Nevzhledné žluté skvrny v podpaží však mají obecně jeden a tentýž původ: váš deodorant. Ve skutečnosti to, zda je vaše tričko vyrobeno z bavlny, lnu nebo polyesteru, nemá žádný vliv na vzhled těchto skvrn. Pot je dokonale bezbarvý. Jedná se tedy skutečně o hliníkové soli obsažené ve vašem deodorantu, které jsou příčinou ! Interagují s minerálními solemi přirozeně přítomnými v potu a vytvářejí tuto nevzhlednou nažloutlou barvu, která je zvláště viditelná na bílé. Pochopili jste: jediným řešením je proto zvolte deodorant bez hliníkových solíchlorhydrát hliníku » na seznamu přísad). Před oblékáním se také ujistěte, že je úplně suchá.

Poslední rada, prát bílé látky, my upřednostní prací prášek, který více bělí než tekutá verze. Nakonec sušení na slunci nebo ještě lépe za úplňku dodá bílé lesk a odstraní nevzhledné skvrny, které ji zmatňují.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic