Jak si odlakovat nehty BEZ odlakovače? 6 tipů, které fungují

Lak na nehty pomáhá dodat našim rukám nádech barvy a stylu. Může však být obtížné se toho zbavit, když přijde čas na změnu vzhledu. Nejběžnějším řešením pro odstranění laku byl tradičně vždy chemický odstraňovač. To je však nemožné, když je lahvička s odlakovačem prázdná nebo je těžké snést ten ohromující zápach. Navíc není vždy příliš šetrný k nehtům a nehtové kůžičce, které má tendenci hodně vysušovat. Dost na to, abyste se vážně děsili příští manikúry nebo pedikúry… Naštěstí existují chytrá a někdy i ekologičtější řešení, jak se zbavit laku na nehty bez použití klasických chemických odstraňovačů. S těmito přírodními či nepřirozenými tipy se rozlučte s toxickými výpary a přivítejte čisté, jasné a zdravě vypadající nehty. Váš oprýskaný lak prostě musí držet!

1) Ocet a citron pro odstranění laku přirozeně a bez rozpouštědla

Bílý ocet, který je velmi oblíbený pro údržbu všech povrchů v domě, lze také použít jako snadnou náhradu odlakovače na nehty. Vše, co musíte udělat, je zkombinovat s trochou citronové šťávy, abyste bez přílišné námahy odstranili všechny stopy vrchního laku, laku a základního laku. Chcete-li to provést, jednoduše nalijte sklenici bílého octa a šťávu z citronu v nádobě, pak si do ní namočte ruce nebo nohy po dobu 10 až 15 minut. Při koupání zvažte škrábání prstů na rukou a nohou, abyste snadněji odstranili vrstvy laku. Stačí opláchnout a odhalit bezvadné a méně žluté nehty díky citronu.

2) Bělící zubní pasta proti odřenému laku

Kredity: Flickr/San Sharma

Tady buďte opatrní správně používat bělící zubní pastu a ne klasickou zubní pastu! Chcete-li to udělat, je to jednoduché: stačí na vatový tampon nanést kousek zubní pasty a nehet jím potřít. Poté v případě potřeby několikrát opakujte. Pro větší efektivitu někteří příznivci laku a systému D neváhají provést a hustá pasta s jedlou sodou a zubní pastou, poté vše naneste starým zubním kartáčkem. Stačí mít čisté nehty a dobře vyprané. A alespoň s tímto malým tipem je to bezpečné: nehrozí udušení toxickými výpary. Po péči o nehty již není třeba větrat!

3) Odstraňte lak… vrstvu čerstvého laku

Naneste silnou vrstvu laku a poté vše přetřete vatovým tamponem než stihne uschnout. Tím se jako kouzlem odstraní starý poškozený lak!

4) Peroxid vodíku k odstranění laku bez rozpouštědla

Le časopisy 100% ženský doporučuje peroxid vodíku k odstranění všech druhů laků (gel lak, akryl, třpytky a dokonce i dlouhotrvající) pomocí peroxidu vodíku. Stránka vysvětluje, že to vyžaduje míchání dva objemy peroxidu vodíku s jedním objemem velmi horké vody (ale ne horké, abyste si samozřejmě neublížili!). Pak už jen stačí nechat 10 minut nasáknout a pravidelně třít vrstvu laku. To umožňuje jeho rychlejší odstranění. A dobrá zpráva: stejně jako u citronu a zubní pasty, i tento tip opouští nehet světlé a bílé.

5) Odstraňte lak bez rozpouštědla pomocí alkoholu

nastříkejte vůni na parfémovou toaletní vodu
Kredity: iStock

Ať už se jedná o deodorant ve spreji, parfém, sprej na vlasy nebo dokonce hydroalkoholový gel, všechny roztoky na bázi alkoholu jsou dobré používat k odstranění odštípnutého laku bez odlakovače. Ve skutečnosti někteří lidé dokonce používají vodku nebo gin, když nemají nic jiného po ruce! Jednoduše ji naneste na vatový tampon a pečlivě třete nehty, dokud nejsou odstraněny všechny barevné stopy. Čím koncentrovanější alkohol, tím lepší účinnost.. Dále doporučujeme namočit nehet na 20 minut do lihového roztoku, než jej budete třít vatovým tamponem.

6) Mercurochrome (protože už nejsme o jeden neobvyklý trik!)

Namočte vatový tampon do mercurochromu a vydrhněte nehty, abyste odstranili poslední stopy odlupujícího se laku.

Ať už obvykle používáte odlakovač s acetonem, neacetonový odlakovač nebo přírodní organický odlakovač vyrobený z glycerinu a rostlinných olejů, tyto tipy pro odstraňování problémů by měly vaše nehty zanechat bez skvrn. Některé z těchto produktů obsahují trochu alkoholu, to vám radíme dobře si umyjte ruce po péči o odstranění laku. Kromě toho nezapomeňtenaneste hydratační a výživný krém na ruce nebo přírodní pečující produkt (kokosový olej, bambucké máslo, aloe vera, kakaové máslo atd.) věnujte zvláštní pozornost oblasti nehtu, aby se nehet chránil a nelámal.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic