Jak vyčistit černý dřez, který zbělal?

Černý dřez si nachází cestu do stále více kuchyní, kde se rychle etabluje jako ústřední prvek díky své střídmé eleganci a originalitě. Časem však může mít tendenci bělat, protože vodní kámen ve vodě má tendenci zanechávat na její černé pryskyřici zvláště viditelné usazeniny. Ztrácí pak svou nádheru a může být obtížné ji udržovat, pokud ji nechráníte a pravidelně nečistíte celý povrch v kontaktu s vodou. Aby to mytí bylo ještě komplikovanější, existuje i mnoho prostředků pro domácnost, které by se na něj nikdy neměly používat, aby se nepoškodily. V tomto článku zjistíte, jak vyčistit černý dřez, chránit ho a rozzářit, aniž byste udělali chybu.

Prostředky na údržbu, které je třeba zakázat při čištění černého dřezu

Některé čisticí prostředky mohou nenávratně poškodit vaše černé instalace. Jde zejména o tento případ:

– Komerční prostředek proti vodnímu kameni, jehož rozpouštědla a chemikálie, které jsou příliš silné, mohou způsobit vyblednutí barvy dřezu
-Vařící voda se používá příliš často
– Plechovka bělidla, která riskuje trvalé odbarvení pryskyřice
-Krystaly sody, prací prostředky a další produkty obsahující bělící činidla
-A nakonec brusná houba a jedlá soda (také abrazivní), které mohou na tomto černém povrchu zanechat škrábance. Používejte pouze měkkou stranu houbičky nebo hadřík z mikrovlákna na praní!

Kredity: iStock

Jak tedy vyčistit černý dřez?

Denně, můžete jej po každém použití vyčistit prostředkem na nádobí na měkké houbě. Jen nezapomeňte dobře opláchnout mýdlovou vodu a navlhčené povrchy osušit měkkým hadříkem.

Na velký úklid nebo v případě běleného dřezu můžete použít bílý ocet zředěný stejným dílem s vodou v rozprašovači. Získáte tak jemný, ale velmi účinný čisticí prostředek (odstraňovač skvrn a odstraňovač vodního kamene). Nastříkejte tento roztok na dřez i na odkapávací část a rozetřete houbou. Poté velmi pečlivě opláchněte vlažnou vodou a pomocí čistého, suchého hadříku odstraňte zbytky vody.

Další produkty pro toto čištění

Jako náhradu za bílý ocet můžete použít domácí alkohol nebo citronová šťáva zředěná ve vodě. Oba jsou účinné jako ocet na silně zanesený a vybělený dřez. S trochou můžete odstranit i odolné a zarostlé skvrny hliněný kámen. Velmi čisté a odmašťovací, černé mýdlo dokáže zázraky i se špínou. Nakonec zbývá řešení skleněného výrobku pro rychlé čištění, pokud si na složení svých výrobků příliš nedáváte záležet. Ve všech případech následuje čištění dlouhým mácháním a pečlivým osušení hadříkem nepouštějícím vlákna (typ hadříku z mikrovlákna).

černý dřez černá pryskyřice
Kredity: PxHere

Jak svůj dřez dlouhodobě chránit a rozzářit

Chcete-li odložit čištění alespoň o 10 až 15 dní, chraňte svůj dřez nátěrem pár kapek oleje na vaření. Můžete například nalít pár kapek olivového oleje na čistý hadřík a dřez jemně vydrhnout, abyste zabránili příliš rychlému návratu bílých skvrn. Neoplachujte!

Pokud váš dřez zestárnul a ztratil svůj lesk, můžete jej udělat lesklý jako první den, když uděláte totéž sterpentýn. Tentokrát ji však nezapomeňte dobře opláchnout.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic