Jak zachránit příliš slané jídlo: 4 babiččiny tipy

Au! Měli jste těžkou ruku a váš pokrm je nyní příliš slaný? Přemýšlíte tedy, zda je možné pokrm uložit, nebo zda budete muset začít znovu od začátku. Navíc víme: sodík konzumovaný v nadměrném množství není pro naše zdraví dobrý a vystavuje nás kardiovaskulárním onemocněním. Nad 5 g denně doporučovaných WHO se stáváme více ohroženi infarktem myokardu nebo mozkovou mrtvicí, upřednostňovanými nadměrně vysokým krevním tlakem. Pro vaše zdraví a vaše chuťové buňky nepropadejte panice! Objevíte pár babských rad, které vám umožní rychle zjemnit vaši lahodnou přípravu, když jste nasolili příliš. Koření vašich malých pokrmů bude uloženo stejně jako váš recept!

A příště si dejte pozor, abyste své přípravky nepřesolili.

Brambory pro uložení pokrmu, který je příliš slaný

Kredity: jackmac34 / Pixabay

1. Oloupejte brambory (nebo několik brambor pro velký pokrm).

2. Nakrájejte ho na polovinu nebo na plátky o tloušťce přibližně 5 mm a přidejte kousky do kastrůlku při střední teplotě nebo varu. Za občasného míchání pomalu vaříme.

3. Při vaření brambory absorbují sůl. Jakmile je vaření dokončeno, budete muset odstranit kousky, jakmile bude vaše jídlo hotové, protože toto škrobové jídlo nebude poživatelné.

Tento tip je ideální pro vařená jídla a velmi oceňován masová jídla v omáčce nebo guláš. Pokud nemáte brambory, můžete k vaření použít i starý chléb.

Technika kostky cukru pro uložení vašeho receptu

čtvercové kostky kostkového cukru
Kredity: iStock

1. Vložte kostku cukru do lžíce.

2. Ponořte lžíci na několik okamžiků do vašeho přípravku (pokud je tekutý). ujistěte se, že se cukr nerozpustí.

3. Vyjměte kostku cukru. Vaše jídlo bude lahůdkou!

Ovoce nebo crème fraîche pro nahrazení příliš slaného pokrmu

crème fraîche řecký jogurt
Kredity: iStock

Pokud to vaše nádobí umožňuje, přidáme pár kousků ovoce, zejména jablka. V opačném případě použijte ke konci vaření ricottu nebo crème fraîche. Je ideální do zapékané, do rizota, do těstovin nebo pokud nemáte rádi sladkokyselé. Stačí nechat provařit: chuť by měla zjemnit. Kokosové mléko bude také ideální v závislosti na receptech, které připravujete (rýže s kari, cuketa, kuřecí nebo krůtí maso, čočkové pyré, dýňová polévka, zeleninová polévka atd.). Vaše chuťové buňky budou diktovat správnou volbu pro lahodný recept! V každém případě jsou kokosové mléko a crème fraîche řešením, jak zachránit příliš slanou omáčku nebo velouté.

Kyselost pro vyvážení přebytečné soli

jablečný ocet
Kredity: iStock

Chcete-li vyvážit přebytečnou sůl, můžete pokrm také okyselit, pokud to recept vyhovuje. Může to být jablečný ocet nebo bílý ocet, ale také citronová šťáva, která méně změní chuť vašeho pokrmu.

Jak zachránit příliš slaný pokrm (v závislosti na receptu nebo typu přípravy)?

příliš mnoho soli nadbytek sodíku
Kredity: iStock

Někdy bude řešení, kdy při dochucení přidáte příliš mnoho soli, záviset na typu pokrmu nebo receptu.

Jak obnovit příliš slané těstoviny nebo rýži?

Zde bude nejjednodušší vyměňte vodu na vaření. Chcete-li to provést, sceďte těstoviny, rýži nebo škrobové potraviny. Poté znovu naplňte pánev, tentokrát neosolenou vodou, a znovu je vařte nezbytně nutnou dobu. To by mělo stačit k odstranění přebytečné soli.

Jak se doplním do polévek nebo omáček?

Ať už připravujete velouté na podzim-zimu nebo omáčku k jídlu, přineste si kousek starého chleba. Před smícháním nechte několik minut ve vodě, čas, aby drobenka absorbovala přebytečnou sůl. Pak nezapomeňte vyjmout chléb, než se působením tepla rozpadne. Jinak je také možné použít dříve vysvětlený bramborový trik pro úsporu přípravy nebo přidáním nesolené tekutiny (mléka, smetany atd.).

Je také možné znovu vyvážit chutě vinné omáčky špatným kořením. přidáním čtverečku čokolády. Kromě toho, že to působí proti přebytečné soli, pomůže to omáčka spojit a bude jemnější. Nakonec, k nápravě přebytečné soli v rajčatové omáčce může být velmi účinné přidání cukru.

Jak napravit příliš slanou kaši?

Stejně jako u polévky i zde můžete přidat mléko nebo nesolený crème fraîche, ale také nesolené máslo. Jinak je možné udělat pyré bez soli a smíchat oba přípravky pro vyváženější výsledek.

Co dělat, když jsou maso, ryby nebo dušená zelenina příliš slané?

V obou případech můžeme opláchněte kousek steaku nebo rybího filé pod proudem vody z vodovodu. (A nezapomeňte také opláchnout pánev!) Tím se odstraní přebytečná sůl a umožní vám upravit koření podle vašich představ. Je také možné odsolovat dušené maso nebo zeleninu tím, že je necháme vykapat na pánvi s trochou vody. Během vaření se zbavujte vzniklé šťávy, dokud nezmizí přebytečná sůl. Buďte opatrní, tato poslední metoda způsobí, že zelenina ztratí veškerou křupavost a maso bude méně měkké. To však bude mít zásluhu na uložení vašeho jídla.

Aby vaše koření bylo úspěšné, nezapomeňte, že je obecně lepší vyvarujte se solení nádobí před nebo během vaření pokud si výsledkem nejste jisti. Například omáčky a polévky mohou mít tendenci se během vaření zmenšovat, což může zkreslit výsledek při dochucování. Sůl přidejte nejlépe na konci přípravy a lehkou rukou. Pak můžete přidat další!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic