Je horko ? Zde je 9 chyb, kterých se vyvarovat, aby byl dům chladný

Když vysoké teploty vedou k nadměrnému teplu v domácnosti, úpal není nikdy daleko! Pot pak stéká ve velkých kapkách a okolní vzduch se rychle stává těžkým a nedýchatelným. Když je však léto v plném proudu, je velmi snadné udržet váš dům v pohodě i uprostřed veder a bez klimatizace. To vyžaduje trochu umu, ale i zdravého rozumu. Mnohé z našich malých každodenních zvyků skutečně mohou proměnit vaše malé útočiště klidu v nehostinné místo. A paradoxně některé z těchto chyb děláme, i když se snažíme osvěžit. Zde jsou tyto reflexy, které je třeba mít, abyste si i přes velké horko prožili příjemné léto.

Chyby, které se nedělají, aby byl dům chladný

Chyba 1: putování po místnostech orientovaných na jih

Kredity: iStock

Jižně orientované místnosti, které jsou vysoce ceněné pro svůj jas a příjemné přirozené teplo ze Slunce, mohou být během slunečných dnů velmi nepříjemné. Teplo se tam může ve skutečnosti velmi rychle soustředit, zvláště když jste zaneprázdněni! Pokud je to možné, preferujte trávit dny v méně exponovaných místnostech pokud musíte strávit den doma. Místnost orientovaná na sever nebo východ bude skutečně obyvatelnější.

Chyba 2: nechat okna přes den otevřená

větrat dům otevřenými dveřmi PVC oknem
Kredity: iStock

Velmi často otevřeme okno, abychom vyvětrali a pustili dovnitř čerstvý vzduch. Tento obvykle ctnostný zvyk obnovovat vzduch však nefunguje tak dobře, když je velké horko. Ještě horší je, že to dokonce riskuje vpustit horký vzduch a atmosféra se vrací ještě vlhčí. Pokud nefouká chladný vítr, otvírejte raději ráno nebo večer, kdy jsou teploty příjemnější a proudění vzduchu účinné. Hlavně si držte svůj okna se zavírají mezi 10:00 a 18:00, pokud je venku větší teplo než uvnitř a během těchto časových úseků zatáhněte závěsy, žaluzie nebo žaluzie.

Chyba 3: Provozování elektrických spotřebičů

televize
Kredity: iStock

Domácí a elektronické spotřebiče bohužel mají tendenci vydat hodně tepla. To platí zejména pro televizory a počítače, ale také pro žehličky, pračky a sušičky. Postižena jsou však skutečně všechna zařízení. Když je tedy horko, je lepší se je co nejvíce vyvarovat zapínání, aby byl váš domov chladný. Všechno, co není podstatné, může zůstat pryč!

Chyba 4: vaří hodně a horko

zapékací skleněná mísa
Kredity: Suppenkasper / Pixabay

Ve stejném duchu jako výše, to není nikdy dobrý nápad zapněte troubu, plotýnky nebo dokonce domácí spotřebiče v kuchyni když je tam spalující žár. Z prostého faktu, že jste velmi dlouhou dobu aktivní v kuchyni a ještě více při obsluze spotřebičů, které uvolňují teplo, hrozí, že teploměr dramaticky stoupne. Pokud nemůžete vařit venku, vybírejte pokrmy, které to vyžadují velmi krátké vaření nebo ještě lépe studené pokrmy ! Abyste se vyhnuli vaření za horka, vraťte se ke svým oblíbeným čerstvým a lehkým receptům: saláty, studené polévky (gazpacho atd.), ceviche atd.

Chyba 5: Rozsvícení všech světel

lehké stínidlo stropní lampy
Kredity: closewithcindy / Pixabay

I když jsou vaše světla vybavena LED žárovkami, jsou nadále uvolňovat určité teplo do místnosti. To platí ještě více, pokud zapnete několik světel v místnosti, což bude mít kumulativní účinek. Abyste se vyhnuli dalšímu zvýšení okolní teploty, zvolte tlumenější atmosféru a zhasněte světla v nepoužívaných místnostech.

Chyba 6: Udržujte rostliny venku

Rostliny Aglaonema užitečné pro osvěžení vašeho interiéru
Kredity: iStock

Pokud jsou některé rostliny účinnější než jiné (zejména ty s velkými listy nebo bohatým olistěním), pozvání rostlin do vašeho interiéru pomůže osvěžit vnitřní vzduch a filtrovat sluneční paprsky. Nenechávejte je tedy na terase nebo balkoně!

Chyba 7: nechat prádlo sušit venku

sušák na sušení prádla
Kredity: iStock

V létě vítr a horko způsobují rychlejší schnutí prádla (pozor na zabarvení a sennou rýmu!). Ve vašem nejlepším zájmu by však bylo sušit prádlo uvnitř, když je horké. Vskutku, jeho vlhkost přispěje k ochlazování okolního vzduchu. Pokud sušíte povlečení nebo ručníky, zvažte jejich pověšení místo závěsů, abyste velmi efektivně ochladili celou místnost. Příchozí vzduch bude mnohem mírnější!

Chyba 8: Zapnutí klimatizace na plný výkon

klimatizace
Kredity: PublicDomainPictures

Není to nutné nikdy nepřekračujte rozdíl mezi venkovním a vnitřním vzduchem 6°C s rizikem podpory alergií, špatného nachlazení a bolestí žaludku. Vyvarujte se tedy zapínání klimatizace na maximum.

Chyba 9: Nasměrování ventilátoru směrem k vám

ventilátor tepla vlna horka horká
Kredity: iStock

Vějíř namířený na vás vás pouze vystaví možnému nachlazení nebo riskuje zesílení vaší alergie a podráždění vašich dutin (ať žije ucpaný nos!). Lepší upřednostněte pohyb zleva doprava pro účinnější cirkulaci horkého vzduchu. Pokud to nestačí, postavte před něj misku s ledem nebo zmrzlou láhev, než abyste si to zablokovali. Tím optimalizujete větrání a získáte dojem, že jste zapnuli klimatizaci. A konečně v noci se také vyvarujte nasměrování ventilátoru na vás, opět kvůli výše zmíněným rizikům, ale také proto, že studený vzduch na krku nebo zádech může způsobit drobné bolesti a křeče a také bolesti hlavy.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic