Konečně, měli byste se sprchovat ráno nebo večer?

Mezi zastánci osvěžujícího probuzení a těmi, kteří upřednostňují relaxaci s umytím se před spaním, vyvolává otázka, zda je lepší se sprchovat ráno nebo večer, živé debaty. Tato otázka se však neomezuje pouze na otázku zvyku. Kromě osobních preferencí může mít toto rozhodnutí také dopad na vaši pohodu. V tomto článku si proto dáváme nelehký cíl rozhodování. Objevte s námi potenciální výhody jednotlivých možností a optimální čas, kdy si užít výhody sprchování nejen pro vaši hygienu, ale i pro vaše celkové zdraví. Ať už jste přesvědčený ranní vstávající nebo tichý noční sova, je čas roztřídit fakta od fikce!

Tento článek má samozřejmě informační charakter a každý si může dělat, co chce.

Jaké jsou výhody sprchování ráno spíše než večer?

Kredity: iStock

Probuzení do osvěžující sprchy může poskytnout řadu výhod pro vaše fyzické a duševní zdraví. Zde je několik důvodů, proč může být ranní sprcha prospěšná:

Ranní sprcha: posilující účinek, který vás povzbudí a probudí

Ranní sprcha vám pomůže probudit se brzy ráno tím, že stimuluje vaše smysly a dodá vám energii do nového dne. Pomoci může studená voda aktivovat krevní oběh, který může pomoci bojovat proti ranní ospalosti. To umožňuje lepší okysličení buněk, což zvýší vaši duševní bdělost. Pokud potřebujete ranní vzpruhu zvýšit vaši produktivitu a koncentraci, ranní sprcha proto může být díky svému povzbuzujícímu účinku vaším spojencem. Dost na to, abyste se psychicky připravili na nadcházející den! Tento argument však není platí pouze v případě, že si dáte studenou sprchu.

Ráno sprcha, před začátkem dne dekompresní ventil

Udělat si čas na ranní rozmazlování může být skvělý způsob psychicky se připravte na den, který vás čeká. Můžete tak získat čas shromáždit své myšlenky, stanovit si cíle a vytvořit si rutinu, jak začít den pozitivně.

Z hygienických důvodů se ráno osprchujte

Ranní sprcha eliminuje pocení a sekrece které se mohou hromadit přes noc. To oceníte zejména v srdci léta, kdy se probudíte zpocení. To vám umožní udržovat dobrou osobní hygienu, zejména pokud začínáte den s a cvičení. Dost na to, aby byl den čistý a svěží. Kolegové z kanceláře to oceňují!

Jaké jsou výhody sprchování večer spíše než ráno?

hygienická sprcha sprchování večer šamponem
Kredity: iStock

Večer se sprchujte, abyste se uvolnili a lépe spali

Večer naše tělo přirozeně snižuje teplotu, aby se připravilo na spaní. Dlouhá horká koupel je proto není ideální na spaní. Na druhou stranu nepříliš horká sprcha před spaním může podpořit relaxaci a připravit tělo na odpočinek. Dočasné zvýšení tělesné teploty s následným ochlazením může podporují rychlejší usínání. Tento rituál uvolní vaše napjaté svaly a zklidní vaši mysl. Dost na to, aby přispěl k lepšímu spánku.

V noci se sprchujte, abyste se zbavili škodlivin nahromaděných během dne

Není řeč o tom, že byste se špinaví vklouzli do čistého prostěradla! Po dnivystavení znečištění, nečistotám a alergenům, večerní sprcha může být účinná při odstraňování těchto nečistot z vaší pokožky a vlasů. To umožňuje vašemu tělu a vaší pokožce odpočívat bez těchto potenciálně dráždivých prvků, proto je důležité vykročit správnou nohou do náruče Morphea! A samozřejmě, když uděláme a fyzická nebo špinavá práce, večerní mytí pomáhá odstranit nečistoty a potenciálně toxické znečišťující látky, kterým jste byli vystaveni. Konečně se tak zabrání tomu, aby v posteli zůstalo příliš mnoho odumřelé kůže, a tím přilákalo ještě více roztočů, kteří je dychtivě sníst…

Nezbytnost pro zářivou a zdravou pleť

Noční sprcha může být ideálním časem pro aplikaci hydratačních produktů na pokožku. Vlhkost sprchy podporuje vstřebávání hydratačního krému, čímž pomáhá udržovat zdraví a hydrataci vaší pokožky. Protože noc je hlavním časem pro práci a regeneraci, bude to jedině aby byla vaše rutina ještě efektivnější. A co víc, váš produkt stihne dobře proniknout, na rozdíl od rána, kdy se pokožka bude lepit, když se budete snažit obléknout!

To vytváří uklidňující rituál pro maximální pohodu

Večerní sprcha může sloužit jako uklidňující rituál signalizovat svému tělu, že je čas relaxovat a připravit se na odpočinek. Díky tomuto mentálnímu i fyzickému relaxačnímu rituálu se zbavíme veškerého drobného napětí nahromaděného během dne a vyčistíme si mysl. Po aktivním dni symbolizuje večer klidný odpočinek.

Pro úsporu času po ránu

Tím, že se večer osprchujete, vy ušetříte ráno drahocenný čas. To vám umožňuje spát trochu déle nebo trávit více času jinými aktivitami. Neváhejte si také připravit oblečení, tašku, oběd a snídaňový stůl, ušetříte tak ještě více času. Už žádný ranní spěch s dětmi!

Konečně, měli byste se sprchovat ráno nebo večer? Rozhodují odborníci!

žena sprcha mytí těla hygiena sprcha ráno nebo večer
Kredity: iStock

Mnoho výzkumníků a dermatologů se shoduje: je to lepší upřednostňujte večerní sprchování. Jak vysvětluje Alain Géloën, ředitel výzkumu v CNRS, „ zejména v noci dochází k obnově pokožky, nazývané také proliferace buněk a škodliviny nahromaděné během dne tomuto procesu škodí, proto je lepší je eliminovat ».

To tedy umožňuje především uvolnit kůži znečištění, pyl, prach a nečistoty nahromaděné během dne. Chráníme tak naši kožní mikrobiotu před potenciálně patogenní bakterie kteří se tam ocitnou po dni stráveném venku, stráveném v dopravě, v obchodech nebo dokonce v práci. Vyhneme se tak tomu, aby se špatné bakterie množily více než dobré kvasinky, které zajišťují dobré zdraví naší pokožky. Po umytí šamponem si vlasy před spaním důkladně vysušte, abyste je nepoškodili.

Můžeme se sprchovat ráno A večer?

I když neexistuje žádný skutečný konsenzus o výhodách (nebo škodách) každodenního sprchování, lékaři se obecně shodují, že byste neměli nesprchujte se více než jednou denně ! Sprchování ráno a večer za účelem využití výhod obou přístupů se proto přísně nedoporučuje. Kromě toho, že exploduje účet za vodu a elektřinu, tento zvyk škodí kůži stejně jako planetě. To se vysvětluje tím, že mikrobiota ne není čas na doplněníkterá bude mít účinek silně ji oslabit. Stane se pak citlivější na vnější agrese, podráždění a kožní onemocnění.

Raději se tedy sprchujte denně, což bude více než dost. V případě potřeby můžete proveďte jednoduché „mytí kočky“, když se probudíte osvěžit se. To je každopádně názor Marie-Estelle Roux, dermatoložky, která se domnívá, že druhá sprcha by mohla poškodit pokožku.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic