Lasička: 7 tipů, jak se jich doma nebo na zahradě zbavit

Ve Francii jsou kuny a priori velmi roztomilé srsti. Mít na svém pozemku tato noční osamělá zvířata z čeledi mustelidů však není téměř nikdy dobrá zpráva. Ve skutečnosti jsou vybaveni drápy a ostrými zuby, které jsou nemilosrdné ke slepicím a jejich vejcím. Mimo kurník mohou kuny napadnout také ptáky, myši a krysy, králíky a ovoce ze zeleninové zahrady. A když kuna nedělá škody na zahradě, může se také pozvat do domu nebo auta, aby tam nechala exkrementy, ohlodala elektrické dráty a poškodila izolaci.

Pokud zjistíte přítomnost tohoto malého masožravého savce uvnitř nebo venku, uvědomte si, že je zakázáno jej zabíjet, protože se jedná o chráněného živočicha. To však neznamená, že nemůžeme přijmout opatření, která mu zabrání zabíjet kuřata nebo jej zaplašit. Zde jsou všechny tipy a triky, které potřebujete vědět, abyste se zbavili kuny, aniž byste jí ublížili.

1) Rychle sbírejte vejce

Kuna si hledá potravu, takže snadný přístup k vejcím ji povzbudí k usazení. Proto musíme odstranit vše, co by ji mohlo svádět, počínaje neodebíranými vejci. Tím, že se budete starat sklízet je denně a večer kurník i boudu zavřete, je méně pravděpodobné, že ho přilákáte.

2) Zablokujte všechny průchody pro lasičku

Navzdory své velikosti tento savec snadno dokáže procházejí otvory o průměru 5 cm pouze. Aby se neuchytila, je důležité obcházet dům, zahradu a kurník zkontrolujte přítomnost přístupu k bloku. Svá zvířata pak můžete ochránit pevně pletivovým plotem (který se bude hodit i všem okolním predátorům jako jsou lišky). Opravte také střechu, pokud je taška poškozená a ořízněte větve, které se dotýkají domu, což by mohlo umožnit snadný přístup na střechu. Totéž platí pro břečťan nebo liány podél fasády, na které by se toto zvíře mohlo vyšplhat. Nakonec auto po průchodu kunami dobře vyčistěte, abyste odstranili jejich zápach a vyhnuli se návratu.

Kredity: iStock

3) Podnikněte kroky k vyrušení kuny

Slyšíte na půdě nebo půdě zvuky naznačující přítomnost kuny? V tomto případě můžete nainstalovat a světelný bod ve dne i v noci, aby ji rušil. K tomu nezapomeňte vybrat bezpečné místo, abyste omezili riziko požáru, protože tato místa jsou často izolována hořlavými materiály, které by mohly špatně odolávat tomuto zdroji tepla. Skutečnost celý den dělat hluk nebo přehrávat hudbu může ji také odradit od pobytu.

4) K odpuzování použijte přírodní repelenty

Tyto bradáče mají a vysoce vyvinutý čichvlastnost, kterou lze využít ve svůj prospěch přírodní čichové repelenty, které je udrží pryč. Jednoduše je nastříkejte nebo umístěte do vstupních oblastí nebo strategických rohů, kde víte, že by mohly projít (na základě trusu, který tam zůstal, nebo poškození). K jejich odpuzování je možné například použít:

-Esenciální olej Citronella k rozprášení kolem odpadkových košů, kurníků nebo jiných míst s jídlem
-Eukalyptový esenciální olej pro strategické rozprašování na místech křížení
– Kávová sedlina k posypání kolem výběhů preventivně nebo léčebně
-Bílý ocet na stříkání nebo nalévání do šálků
-Odstrašující účinek bude mít také postřik směsí na bázi 2 polévkových lžic hořčičné mouky zředěné v 10 litrech horké vody

Pokud máte a parfém, který se vám nelíbí, nic vám nebrání jej hojně nastříkat tam, kde je instalován (například na půdě), abyste narušili jeho čich. Takže žádné plýtvání!

5) Ultrazvuk proti kunám

Ultrazvuk se hojně využívá k odplašení krtků, ale může být užitečný i proti kunám. Před jejich použitím pouze zkontrolujte, zda tyto vysokofrekvenční zvuky zní neriskujte, že budete obtěžovat své mazlíčky. Poté nainstalujte zařízení na pečlivě zvolené místo. Bohužel si na to tito savci mohou časem zvyknout, a proto se vrátí. Pokud ji však používáte v kombinaci s jinými triky, měla by vám pomoci se jí zbavit.

6) Pasti na lasice, abyste ji chytili, aniž byste ji zabili

klecová past na lasice
Kredity: iStock

Pasti vám umožní zachytit tato divoká zvířata aniž by je zabil nebo zranil. Chcete-li to provést, musíte nejprve zajít do zahradního centra nebo na internet a najít vhodnou past. Poté ji umístíme poblíž místa, kde prochází s návnadou uvnitř. Zde si můžete vybrat například vejce, syrové maso nebo kočičí pamlsky. Jakmile bude zvíře odchyceno (což může trvat několik týdnů), přikryjte klec silnou přikrývkou, abyste zabránili kousnutí, a uvolněte ho. velmi opatrně asi patnáct kilometrů od vašeho domova.

7) Zavolejte profesionála, aby se kuny zbavil

Pokud nic nepomůže nebo se vám nepodaří kunu odchytit, budete muset zavolat odborníka. Na radnici například najdete kontaktní údaje na oficiální lovci kdo může zasahovat na vašem pozemku nebo ve vašem domě. Kromě toho, že se kuny zbavíte, vám profesionálové pomohou také zavést opatření, která omezí riziko jejich návratu.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic