Lednička: 3 tipy pro dokonalé, netoxické čištění

V průběhu času se může z chladničky vytvořit nepříjemný zápach. Mohou se také objevit odolné skvrny od jídla a různé stopy, jejichž odstranění je obzvláště obtížné. Nepřipadá však v úvahu použití škodlivých chemikálií (bělidla, ubrousky apod.), které by mohly přijít do styku s potravinami, zanechávat toxické zbytky na policích a přihrádkách chladničky a jejichž zápach by mohl prostupovat chlazené potraviny. Navíc škodí zdraví i planetě. Jak tedy v tomto případě vyčistit špinavou lednici? V tomto článku vás zveme k objevování babských tipů založených na přírodních ingrediencích na čištění, oddělování, deodoraci a dezinfekci lednice pro ekonomické a ekologické čištění s přísadami, které již máte doma.

S vaším domácím netoxickým čističem bude vaše lednice bez poskvrny po dlouhou dobu.

1) Jaké domácí prostředky byste měli používat k čištění lednice?

Kredity: iStock

Pokud jde o výrobky pro domácnost, existuje několik možných možností, všechny jsou snadno dostupné v jakékoli velké oblasti nebo supermarketu. Jednoduše do něj namočte čistý hadřík nebo houbu a začněte čistit stěny a police lednice.

Mýdlovou vodou k čištění chladničky

Vlažná nebo horká voda s prostředkem na mytí nádobí nebo černým mýdlem bude k čištění lednice více než dostačující. Mýdlo poskytne odstraňovač skvrn a odmašťovací účinek velmi užitečné zde.

bílý ocet

Ideální je zde král ekologických čisticích prostředků, protože to čistí, dezodoruje a dezinfikuje v jednom kroku. Lze jej použít zředěný ve vodě (50/50) pro mírně znečištěnou ledničku nebo použít čistý, nebo dokonce ohřát na několik sekund v mikrovlnné troubě pro velmi špinavé domácí spotřebiče.

Citronová šťáva

Citronová šťáva představí stejné vlastnosti jako ocet a použijte totéž. Má však výhodu v mnohem příjemnější vůni. Navíc, pokud vám zbyde půlka citronu nevyužitá, můžete ji dobře využít.

Prášek do pečiva

Hydrogenuhličitan sodný bude neutralizovat nepříjemný zápach. Je také zvykem nechat trochu v misce v lednici, aby denně absorbovalo nepříjemné pachy. Je to také a přírodní desinfekční a fungicidní prostředek velmi jemné, ale také velmi účinné. Můžete s ním dezinfikovat lednici a bojovat proti plísním, které se tam tvoří. Jednoduše rozřeďte 3 polévkové lžíce tohoto ekologického bílého prášku ve 40 cl vlažné nebo horké vody.

Esenciální olej z čajovníku

Esenciální olej z čajovníku je a antibakteriální velmi oblíbený pro údržbu všech povrchů v domě. Pro přirozený dezinfekční účinek můžete přidat pár kapek přímo na vlhkou houbičku před třením.

2) Jak efektivně čistit chladničku?

čištění lednice lednice, aby se zabránilo otravě jídlem
Kredity: iStock

Jakmile si vyberete čisticí prostředek, můžete pokračovat v čištění podle několika kroků.

1) Vyprázdněte ledničku a potraviny uchovávejte v chladničce. Že zabrání přetržení chladícího řetězcezejména pro citlivé a křehké potraviny, jako je maso a mléčné výrobky.

2) Pokud je to možné, vyjměte přihrádky, zásuvky, police nebo regály jejich čištění provádějte samostatně. Ve skutečnosti je snadnější a praktičtější čistit je v umyvadle nebo ve vaně, zvláště když se tím uvolní prostor a umožní lepší přístup ke stěnám. Dokud tyto předměty schnou, můžete také vyčistit zbytek chladničky.

3) Vyčistěte chladničku počínaje shora a ne zespodu. Zde použijte houbu nebo měkký hadřík, který nepouští vlákna, namočený v produktu. především vyhněte se škrabce které by mohly poškodit plast zařízení.

4) Dále nezapomeňte vytvořte spoje a otvor ve spodní části chladničky. Pro tyto specifičtější úkoly lze použít starý zubní kartáček recyklovaný na kartáček pro domácnost.

5) Až dokončíte čištění interiéru, nezapomeňte vyčistit dveře. Ve skutečnosti s tím máme tendenci zacházet se špinavýma nebo mastnýma rukama. Kuchyně je také často špinavá místnost, a proto je důležité dělat dobře i venku.

6) Nakonec můžete také vyprázdnit koš v zadní části a vyčistit nečistoty uvnitř.

3) Udržujte chladničku déle čistou

Čisticí sprej na čištění rukavic na čištění chladničky
Kredity: iStock

Dobře si organizujte jídlo

Použití podnosy, koše, úložné boxy nebo koše seskupit podobné položky, jako jsou mléčné výrobky, syrové maso a zelenina. Tím se zabrání šíření rozlitých látek a nečistot a usnadní se čištění. Při skladování čerstvých potravin v chladničce umístěte také starší články dopředu nejprve je spotřebovat. To pomáhá předcházet zapomenutí a zkažení potravin, což může také způsobit nepříjemný zápach.

Pečlivé skladování znamená menší potřebu čistit chladničku

Při skladování potravin, odstranit zbytečné nebo nadměrné obaly ze supermarketu. Objemné krabice a objemné plastové obaly skutečně jsou zárodečná hnízda. Pokud je to možné, přemístěte potraviny do vzduchotěsných potravinářských skleněných nebo plastových nádob, abyste zabránili úniku a zápachu. Navíc můžete na dno zásuvky na zeleninu umístit laminované prostírání, abyste omezili znečištění. V případě potřeby se bude snadno pohybovat a čistit.

Pravidelný úklid naplánovaný v kalendáři

Naplánujte si alespoň důkladné vyčištění lednice jednou za čtrnáct dní. Odstraňování skvrn tak bude snazší a nebudou mít možnost se usazovat nepříjemné pachy nebo obtížné zbytky. navíc pravidelně třídit. Zhruba každý měsíc projděte položky v chladničce a vyhoďte všechny položky, kterým vypršela doba použitelnosti, jsou pokryté plísní nebo již nejsou použitelné. Tím se uvolní místo a zabrání se hromadění špatného jídla.

Rozlité látky ihned ukliďte v lednici

Pokud dojde k náhodnému rozlití nebo úniku uvnitř zařízení, vše vyčistěte ihned. Tím zabráníte hromadění kapalin a vzniku odolných pachů nebo skvrn.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic