Lednička: 5 zásadních opatření před odjezdem na dovolenou

Než si užijete dlouho očekávané potěšení z dovolené, je klíčové nezanedbat zásadní opatření před odjezdem. Ať už jste pryč na krátký pobyt nebo jedete na prodlouženou dovolenou na patnáct dní nebo více, vaše chladnička vyžaduje zvláštní pozornost. Tento domácí spotřebič je energeticky velmi náročný a používá se ke konzervaci našich potravin. Abyste se ve vaší nepřítomnosti vyhnuli nadměrné spotřebě, nepříjemným pachům a potenciálním zdravotním rizikům, musíte být proto mimořádně ostražití. Před odjezdem na dovolenou objevte jednoduché, ale životně důležité tipy, jak zaručit udržitelnost vašich čerstvých produktů, šetřit energii a zajistit, že po návratu najdete funkční lednici a přívětivou kuchyň, ať už je počasí jakékoli. dobu vaší nepřítomnosti.

Co udělat s lednicí před odjezdem na dovolenou?

Nejprve jezte potraviny podléhající zkáze

Je velmi důležité omezit plýtvání potravinami. Než odejdete, zkuste to jíst potraviny podléhající zkáze jako je ovoce, zelenina, mléčné výrobky, čerstvé maso a všechny potraviny s kratší trvanlivostí. Snížíte tak množství jídla, které se může ve vaší nepřítomnosti pokazit. Cokoli, co nesníte, můžete také zmrazit nebo dát sousedovi, příbuznému nebo dokonce spolku, pokud není otevřeno. Konečně můžete dokonce přineste misku s dlouhou životností pro návrat takže si po fyzicky i psychicky vyčerpávající zpáteční cestě nemusíte lámat hlavu, abyste našli, co budete jíst!

Proveďte předběžné čištění

Kredity: iStock

Než odejdete, ledničku lehce vyčistěte. Potraviny s prošlou dobou použitelnosti vyhoďte, odstranit skvrny et setřít rozlití. Toto jednoduché gesto vám pomůže vyhnout se nepříjemným pachům po vašem návratu a potenciálním invazím much a červů. To jsou však problémy, bez kterých se po návratu z dovolené obejdeme! K tomu použijte horkou vodu s černým mýdlem, jedlou sodu nebo prostředek na mytí nádobí, bílý ocet nebo citronovou šťávu k vydrhnutí celého vnitřku lednice, včetně těsnění. Tím se zařízení vyčistí a zbaví zápachu. Můžete si také vyrobit náš netoxický dezinfekční prostředek na čištění lednice.

Modulujte teplotu chladničky na svátky

Nastavte teplotu v chladničce o něco vyšší než obvykle, přičemž se ujistěte, že to nezpůsobí problémy s bezpečností potravin. Teplota mezi 3 °C a 5 °C se obecně doporučuje, aby se zabránilo růstu bakterií, a to bude stačit k udržení posledního nesnědeného jídla před odjezdem v dobrém stavu. Nikdy však nepřekračujte 7°C! Před odchodem se také vyhněte častému otevírání dveří chladničky, abyste omezili kolísání teploty. To pomůže zachovat čerstvost uložených potravin i přes nové nastavení.

Zavření chladničky: zkontrolujte před odjezdem na dovolenou

Zkontrolujte všechny dveře chladničky a mrazničky dobře a vzduchotěsně uzavřít. Vzduchotěsné těsnění zabraňuje vstupu horkého vzduchu a udržuje stabilní teplotu uvnitř. Pokud se tedy těsnění zdá poškozené nebo mají dveře vady, je lepší vyřešit problém před odjezdem. To vám pomůže vyhnout se zklamání po návratu.

A pokud jedeme na delší dovolenou, co s lednicí?

lednice lednice otevřená lednice
Kredity: iStock

Pokud se chystáte pryč na dva týdny nebo déle, je nejlepší se vyhnout tomu, aby byl tento velmi energeticky náročný velký spotřebič v provozu. Ve skutečnosti riskujete, že vaše účty za elektřinu bezdůvodně explodují, protože k tomu dojde běžet naprázdno. Dále, pokud poruchu nebo poruchu dojde ve vaší nepřítomnosti, nestihnete včas zareagovat. Budete tedy muset po návratu zvládnout potenciální katastrofu. Chcete-li ušetřit peníze a odejít s klidem, doporučujeme vám jej odpojit. To však prochází několika fázemi:

– Z lednice úplně vyprázdněte veškeré potraviny.

– Pečlivě ji vyčistěte, poté osušte a odmrazte mrazničku. Buďte opatrní, rozmrazování může způsobit únik vody v kuchyni. Tak přemýšlejte po vypnutí položte ručníky na základnu zařízení.

-DOBRÝ vždy nechte dveře otevřené aby se zabránilo vzniku plísní a zápachu macerace.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic