Midges: 10 tipů, jak zastavit invazi v kuchyni nebo doma

Zabydlela se ve vaší kuchyni invaze pakomárů? Pokud ano, budeme je muset rychle zahnat, jinak jich všude najdeme celou kolonii. Vlastně mají talent na rychlou reprodukci a nemáte čas říct si, že tečují kuchyňskou zeď a odnášejí odpadky do Club Med. Ve skutečnosti tento létající hmyz není nebezpečný, ale zůstává škodlivý, když napadne naše interiéry! Nutno říct, že mají rádi vlhkost, pachy, teplo a jídlo… tolik možných vysvětlení vašeho problému. Nabízíme vám proto několik řešení, která můžete zavést, abyste tyto nežádoucí osoby odehnali. Doplňte je některými účinnými pastmi.

1) Základní rady proti invazi pakomárů

Kredity: TanyaRozhnovskaya / Istock
  • Nenechte to žádné jídlo nebo zbytky vystavené pod širým nebem (i ve skříni budou mít pakomáry snadný přístup) nebo otevřenou láhev vína, aby je nepřitahovala. Vše musí být v lednici, uzavřené nebo ve sklenici. S tím, že se košík s ovocem někdy rychle rozkládá, je to složitější, ale opět dobrý lék existuje!
  • Nenechávejte stojatou vodu ve dřezu nebo v nádobě na stole (prostá sklenice vody povalující se kolem, miska nebo miska pro psy nebo kočky by jim mohla poskytnout dobré místo k chovu).
  • Čištění špinavého nádobí, dřezů a pracovních desek je důležité. K tomu je tekuté černé mýdlo dobrý netoxický a víceúčelový babiččin produkt. Postarejte se poté vysušte, abyste měli co nejmenší vlhkost. Méně vlhké interiéry jsou tímto invazivním hmyzem méně ovlivněny!
  • Používejte uzavřené odpadkové koše a často je vyprazdňujte. Můžete se ujistit, že odstraníte zápach pomocí několika tipů nebo dezinfikovat odpadkový koš čpavkem, abyste zabili všechna malá stvoření (nechte ji hodinu a poté opláchněte).
  • Vyčistěte sifony a potrubí nalitím do něj pravidelně vařící vodou, kávovou sedlinou nebo krystaly sody a následně vařící vodou.
  • Pokud je sezóna správná, ať je fanoušek zažene s jeho průvanem, aby je držel dál od domu.

2) Dva rychlé tipy, jak co nejvíce eliminovat

Kredity: stevepb / Pixabay

Dvě techniky mohou rychle zabít velké množství z nich, ale problém nevyřeší:

  • S vaším vysavačem, pravidelně co nejvíce vysávejte poté uzavřete sáček vysavače do těsně uzavřeného plastového sáčku tak, aby nemohl vypadnout.
  • Lepicí páska aby je barva přitáhla a přilepila nebo použijte lepidlo, na které jste nasypali trochu moučkového cukru.

Jako protažení naolejovaného talíře oblakem komárů, aby se odstranilo co nejvíce, to nejsou podstatná řešení. Ve skutečnosti doplňte toto úsilí o léčbu zmíněnou v tomto článku, abyste zabránili návratu těchto tvorů.

3) Past s lahví

Kredity: Pixabay/Projekt_Kaffeebart

Umístěte neozátkovanou láhev na strategické místo a nalijte do ní něco, co přitáhne pakomáry (trochu piva nebo sirupu nebo dokonce syrového masa). Komáři vlezou dovnitř a uvíznou. Poté jednoduše vyprázdněte láhev a vyměňte návnadu.

4) Past na bázi jablečného octa proti invazi pakomárů

Kredity: wicherek / Pixabay

Jeho vůně je pro tato malá stvoření, která se v ní uvězní, velmi přitažlivá. Nalijte trochu do misky a přidejte trochu prostředku na mytí nádobí a dobře promíchejte. Vyměňte svůj přípravek každý den.

5) S eukalyptem

Poděkování: John Tann / Wikipedia

Vložte 150 g čerstvých eukalyptových listů do 5 litrů vody. Vše vařte 15 minut a poté nechte směs vychladnout. Přefiltrujte svůj odvar a nalijte jej do rozprašovače, aby se tento roztok odpařil. Listy eukalyptu patří mezi nejlepší repelenty proti těmto malým létajícím tvorům, tak se o ně neochuďte!

6) S geraniovým esenciálním olejem

Kredity: Pixabay/Asyouwish6

Nařeďte 8 kapek geraniového esenciálního oleje v neutrálním dispergačním prostředku a poté vše smíchejte se 100 ml vody. Získáte skvělou repelentní směs na sprej.

7) S hmátový esenciální olej

Kredity: Pexels/Amber Faust

Není zde žádná příprava! Esenciální olej z máty peprné by se měl používat pouze rozptýlený k odstrašení komárů.

Difuzujte mátový esenciální olej pomocí elektrického difuzéru.

8) Esenciální olej a houba

Kredity: iStock

Nakrájejte kousky houby, na které jste nakapali pár kapek esenciálního oleje z čajovníku, citronové trávy nebo levandule. Umístěte kousky po celé kuchyni a kolem odpadkového koše.

9) Citronový tip

Kredity: Pixabay/Nolchen

Půlku citronu propíchněte hřebíčkem, vše umístěte do podšálku do strategického rohu.

10) Malá směs proti invazi pakomárů

Kredity: Pixabay/Projekt_Kaffeebart

V lahvičce s rozprašovačem připravte směs ¼ bílého lihového octa, ½ litru vody a 10 kapek levandulového esenciálního oleje. Na invazi pakomárů si raději dejte pozor!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic