Nejlepší způsob, jak odstranit skvrny od krve z prádla

V průběhu let se zdokonalujeme v manipulaci s prádlem a zvláště obtížnými skvrnami. Učíme se nové techniky a metody, které fungují více či méně dobře a nakonec se nám zdají méně hrozivé. Na druhou stranu krvavé skvrny jsou obzvláště odolné a ani ty nejlepší tipy se nezdají vždy dostatečně silné, aby zmizely bez svatozáře. Víme, že byste na ně nikdy neměli používat horkou vodu, abyste je nezafixovali ve vláknech a že je lepší je rychle vyčistit, ale když dojde k jejich úplnému odstranění, máme často větší potíže! Jak tedy vyčistit a potřít oblečení, prostěradla, matrace nebo ručníky skvrnou od krve? V tomto článku najdete kroky k odstranění těchto děsivých stop krok za krokem.

Co je potřeba:

  • Okysličená voda
  • Prostředek na mytí nádobí
  • Du bikarbonát
  • Starý zubní kartáček

Jak odstranit krvavou skvrnu z prádla? Postup:

1) Nastříkejte na skvrny peroxid vodíku a ujistěte se, že jsou dobře nasycené.

2) Zubním kartáčkem vyhrazeným pro tento účel seškrábněte skvrnu, aby pronikla vlákny ještě hlouběji pro ještě účinnější působení.

3) Nechte působit 10 až 15 minut. Opláchněte a pozorujte: pokud skvrna úplně zmizí, praní v pračce dokončí práci (ujistěte se, že je to provedeno rychle po ošetření, abyste předešli riziku změny barvy). Pokud by toho naopak zbylo hodně, nasypte na skvrnu prostředek na mytí nádobí a posypte jedlou sodou.

4) Znovu vydrhněte zubním kartáčkem a opláchněte. Poté vložte vše do stroje.

Peroxid vodíku je pro tento typ skvrn ideální, protože při kontaktu s krví uvolní enzym katalázu a provede reakci, která skvrnu uvolní. Prádlo tak bude čisté a bez krve bez zanechání stop!

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic