Nevyhazujte své staré zubní kartáčky: 10 způsobů, jak je lze znovu použít

Zubní kartáček vydrží asi tři měsíce. Poté se musí vyměnit, aby byla zachována co nejlepší dentální hygiena. Problém je, že se použité štětce hromadí a ne vždy víme, co s nimi. Na dně zásuvky se tak povaluje hromada plastového odpadu. Mohou však být velmi užitečné na denní bázi. Objevte tyto tipy, jak jim dát nový život a najít pro ně nové využití!

Nejprve, pokud chcete dezinfikovat zubní kartáčky, namočte je na několik sekund do vroucí vody, peroxidu vodíku nebo bílého octa na hodinu.

K čemu slouží tyto staré zubní kartáčky?

1/ Uschovejte si staré zubní kartáčky na čištění těžko dostupných míst ve vaší domácnosti

Vodovodní baterie, spáry dlaždic, zásuvky, drážky, drobné předměty (dálkové ovladače atd.) nebo klávesnice počítačů již nebudou mít žádný důvod vám vzdorovat! Prach a nečistoty v malých rozích bude tak snadné dosáhnout a vyjmout, dokonce i na toustovači nebo struhadle. Můžete jej také použít k čištění zastřihovačů vlasů nebo kartáčů zastřihovače vousů nebo k jemnému oprašování listů pokojových rostlin a filtrů fénu. Nakonec to můžeme využít malé skvrny přetřete na hadřík s odstraňovačem skvrn.

Kredity: iStock

2/ Starý brpoužil zubní kartáček k mytí šperků

Zubní pasta je také velmi účinná při čištění zčernalého stříbra. Pokud jej zkombinujete se svým zubním kartáčkem, můžete své náhrdelníky, náramky a prsteny důkladně vyčistit, aniž byste je poškodili.

3/ K čištění nehtů

Místo toho, abyste si kupovali malý kartáček na nehty, použijte svůj starý kartáček! Budete tak moci bez námahy vyčistěte spodní stranu nehtů. Můžete na ně také přidat kousek zubní pasty, než je natřete kromě čištění je vybělte.

4/ Nástroj na čištění obočí

Tito malí rebelští chlupáči už proti vám nic nezmůžou. Pro větší držení, můžete také nastříkat tenký dotek laku na vlasy na štětec, než jej projdete obočí. Bezvadné výsledky zaručeny! A co víc, tento trik můžete také využít proti krepatění které vám ničí účes.

5/ Vyčistěte podrážky svých bot starými zubními kartáčky

Je to vždy stejný příběh: jakmile se Země rozhodla, že se usadí v každém malém koutku a skulinu vašich podrážek bot, zdá se nemožné, aby vypadaly znovu jako nové. Nyní to bude možné. Pro bezchybné čištění podrážek namočte svůj starý zubní kartáček bílým octem, zubní pastou, hliněným kamenem nebo dokonce pastou vyrobenou z vody a jedlé sody a každou podrážku jemně protřete. Všimněte si, že jej můžete také použít k kartáčování semišových nebo nubukových bot, abyste je udržovali.

6/ Účinné pro čištění otisků per, fixů a tužek na stěnách.

S pěnou na holení a vaším starým zubním kartáčkem už nebudete mít žádné starosti s odstraňováním malých nepořádků vašich dětí ze zdi!

7/ Aplikujte barvení ke kořínkům nebo po celé délce vlasů

Už nepotřebujete profesionální kartáček, stačí váš kartáček! To umožňuje přesné a efektivní nanášení, skvělé pro retuše nebo zvýraznění.

8/ Recyklujte své staré použité zubní kartáčky na čištění kartáčku na vlasy

Když chcete vyčistit kartáč na vlasy, je někdy velmi obtížné dosáhnout na každý malý kousek nečistot nebo vlasů, které se rozhodly usadit se na dně kartáče. Pomocí zubního kartáčku můžete odstranit vše. Už žádné lupy a usazený maz, který vlasy mastí a špiní!

Peeling na rty, který nic nestojí

Už není třeba vymýšlet cukrový exfoliant! Použijte použitý kartáč k jemnému peelingu rtů a odstranění odumřelé kůže.

Mnohostranné použití DIY

Štětiny zubního kartáčku lze použít k vytváření textur v umělecké malbě nebo k vytváření cákanců nebo speciálních efektů v uměleckých projektech. Texturové značky můžete vytvářet také v hlíně nebo modelovací hmotě. Je možné je nakonec změkčit ve vroucí vodě na dětský náramek.

A tady to máte, nyní víte, jak dát svým starým použitým zubním kartáčkům druhý život s těmito nápady na užitečnou recyklaci.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic