Oteklé nohy: 6 přírodních koupelí nohou pro jejich okamžité vyfouknutí

V létě, ale i po zbytek roku není nic neobvyklého vidět, jak vám otékají nohy. Mohou se pak cítit stísněně v ponožkách a botách, které pak zanechají stopy na kůži. Kromě toho může svědit (pruritus) nebo být doprovázena křečemi. Chcete-li se rychle, efektivně a přirozeně vyprázdnit, objevte léčebné výhody koupelí nohou pro vaše oteklé končetiny pomocí několika jednoduchých, ale účinných receptů, které používali naši předkové. Kromě přirozené úlevy od oteklých nohou a jejich navrácení do normálních rozměrů to pomáhá snížit nepohodlí během několika minut.

Dost na to, aby vašim nohám unaveným po dlouhém dni přinesl rychlou úlevu a skutečnou pohodu!

Co způsobuje otoky nohou? Proč nohy otékají?

Kredity: iStock

Máme tendenci si myslet, že nohy otékají pouze tehdy, když dojde k poranění, infekci nebo podvrtnutí nohy, kotníku nebo lýtka. Lokalizované otoky však mohou způsobit i jiné prvky. Například:

Zadržování vodykterý je jednou z hlavních příčin otoků nohou, souvisí s hormonální nerovnováhou, ledvinovými nebo srdečními problémy nebo v reakci na určité léky.
-V horkém počasí mohou i naše nohy bobtnat v důsledku rozšíření krevních cév a zvýšená zánětlivá reakce.
-Pobyt dlouhé stání nebo sezení (například v práci) může vést ke stagnaci krevního oběhu v nohou, a tím podporovat hromadění tekutin v chodidlech.
-V těhotenství mohou hormonální změny a zvýšený tlak na cévy vést u některých žen také k otokům nohou.
-Je třeba také poznamenat, že nadváha a obezita také podporovat tento jev vyvíjením dalšího tlaku na chodidla.
-Konečně nějaké problémy s krevním oběhem a žilní nedostatečností také způsobit těžké nohy, křečové žíly a otoky nohou.

Jaké koupele na nohy uleví oteklým nohám?

koupel nohou
Kredity: iStock

1) Střídavá koupel nohou proti otokům nohou

Je dobře známo, že v případě těžkých nohou nebo oteklých nohou můžete nohu propláchnout studenou vodou (se sprchovou hlavicí zdola nahoru), abyste otok zmírnili. Nepoužívejte však jen proud studené vody! Střídání studené a horké vody vám to umožňuje velmi efektivně restartovat krevní oběh. K tomu si připravte kbelík nebo umyvadlo s velmi horkou vodou a další s velmi studenou vodou. Poté ponořte nohy na 10 minut do horké vody a poté jděte přímo do studené vody na 10 až 12 minut. Zakončete 5 minutami v horké vodě pro rychlé vyfouknutí.

2) Bikarbonátová koupel nohou

Koupel na nohy z jedlé sody vám umožní vychutnat si protizánětlivé a zklidňující účinky tohoto bílého prášku. Velkou dávku jednoduše nařeďte v umyvadle s horkou vodou, trochu promíchejte a ponořte do ní nohy alespoň na čtvrt hodiny. Bikarbonát jako bonus zklidní i případné svědění (například při štípnutí komárem); léčí nepříjemné pachy a plísně a napomáhá správnému hojení puchýřů. Dost na to, abyste našli krásná, hebká, zdravá a vyfouklá chodidla!

3) Koupel nohou s epsomskou solí (nebo síranem hořečnatým)

Epsomská sůl (neboli síran hořečnatý) je dobře známá sportovcům náchylným k bolesti svalů. Však také umožňuje snížit zánět a otok. Chcete-li to provést, naplňte nádobu vlažnou vodou a přidejte svou Epsomskou sůl. Poté, co se postaráte o promíchání, koupejte v něm nohy po dobu 10 až 15 minut. Tento lék lze použít samostatně nebo v kombinaci s hydrogenuhličitanem sodným a/nebo mátovým esenciálním olejem (asi 3 kapky smíchané se solí před zředěním ve vodě).

4) Jablečný ocet na pomoc oteklým nohám

Pro úlevu pro vaše nohy a kotníky sužované otoky, nic podobného tato neuvěřitelná kuchařská přísada s mnoha přednostmi. Díky tomu již žádné edémy a související ztuhlost! Jednoduše ji přidejte do vlažné vody v umyvadle a namočte v ní konečky na čtvrt hodiny. Dalším způsobem použití je smíchání s miskou studené vody a další s vlažnou vodou. Namočte ručník do teplého octa, vyždímejte ho a zabalte si oteklé nohy, dokud nevychladnou. Poté začněte znovu, tentokrát se směsí octa a studené vody a nechte 5 minut působit.

5) Chlorid hořečnatý neboli nigari, účinný prostředek proti otokům

Hořčík rozpuštěný v umyvadlu s vlažnou vodou se uvolní a tím napomůže tonizovat nohy, ale také je uvolnit. Je to tedy jedna z nejlepších koupelí nohou na otoky. Jednoduše nalijte 2 polévkové lžíce chloridu hořečnatého nebo nigari do umyvadla, dobře promíchejte a nechte nohy v tomto roztoku stříkat asi patnáct minut. Zaručený efekt!

6) Aromaterapie na otoky nohou

Pomoci mohou esenciální oleje přirozeně uvolněte a vyfoukněte své končetiny. Do velké hrsti epsomské soli nasypte 4 kapky eukalyptového esenciálního oleje, 4 kapky mátového esenciálního oleje, 4 kapky citronového esenciálního oleje a 4 kapky levandulového esenciálního oleje. (Ujistěte se, že na něj nejste alergičtí a zakažte tento tip těhotným ženám.) Vše opatrně nařeďte v horké vodě a nechte nohy máčet asi 15 minut. Opakujte jednou denně, dokud se příznaky nezlepší.

Další tipy na oteklé nohy

oteklé nohy
Kredity: iStock

Zvedněte své oteklé nohy, abyste jim ulevili

Zvedněte nohy nad úrovní srdce tak, že si lehnete s nohama o zeď nebo si při sezení a vleže umístíte pod nohy polštáře. To umožní lepší žilní návrat.

Dbejte na svůj jídelníček

Obecně se doporučuje sledovat svou váhu a v případě potřeby zvážit snížení hmotnosti. To však není vše! Přijměte také stravu bohatou na antioxidační ovoce a zeleninu, celozrnné výrobky a libové bílkoviny (drůbež atd.). Především se vyhýbat zpracované potraviny, velmi tučné a s vysokým obsahem soli, protože mohou přispívat k zadržování vody. Buďte opatrní zejména s nadbytkem sodíku.

Navíc, snížit spotřebu alkoholu a kofeinu což může vést k dehydrataci a přispět k zadržování vody. Dobře hydratujte velkým množstvím vody je zásadní, i když se to může zdát kontraintuitivní. To zabrání vašemu tělu ukládat tekutiny… a tedy otoky! Konečně, vědět, že potraviny bohaté na draslík a hořčík (banány, špenát, brambory, ořechy, špenát, hořká čokoláda atd.), stejně jako vitamín B6 (ořechy, semínka, luštěniny, celozrnné výrobky atd.) jsou velmi účinné proti otokům nohou a zadržování vody.

Pozvěte ke svému stolu diuretické bylinné čaje

Některé bylinné čaje, jako je heřmánek, pampeliška nebo zelený čaj mohou mít mírné diuretické a drenážní vlastnosti, ale někdy také antioxidanty, které pomáhají odstraňovat přebytečné tekutiny z těla. Petržel je také oblíbený přírodní lék na otoky nohou. Dávejte pozor, abyste před užitím požádali o radu lékaře.

Pracujte na zvládání stresu a masírujte se

Často o tom moc nemluvíme, ale stres může edém zhoršit. Cvičte tedy techniky zvládání stresu, jako je meditace, jóga nebo hluboké dýchání, abyste se uvolnili. Neváhejte se také pravidelně masírovat, abyste se uvolnili, zaměřte se na chodidla a nohy (zdola nahoru), abyste aktivovali krevní oběh.

Zůstaňte aktivní, abyste snížili otoky nohou

Pravidelně cvičte stimulují krevní oběh a snižují zadržování vody. Ideálními aktivitami jsou například chůze, plavání a jízda na kole. Vybírejte si však především sport, který máte rádi, který je vhodný a který vám vyhovuje, abyste u něj vydrželi a bojovali tak s dopady sedavého způsobu života na vaše končetiny (a vaše zdraví!).

Noste pohodlné boty

Vyberte si dobře padnoucí boty s dobrou podporou klenby. Vyhněte se především úzkým botám nebo botám na vysokém podpatkuprotože mohou zhoršit otok.

Pro vaše oteklé nohy navštivte co nejdříve lékaře

Váš lékař bude schopen identifikovat příčinu otoku (hormonální nerovnováha, hmotnost atd.), a proto vám pomůže účinně a udržitelněji otoky zmírnit. Některé léky mohou také způsobit zadržování tekutin. Poraďte se se svým lékařem a zjistěte, zda by za otok nemohli. Konečně jsou někdy nutné kompresní punčochy. Zdravotnický pracovník vám bude schopen říci, zda je to ve vašem případě užitečné.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic