Pozor netrpěliví! Zde je 8 tipů pro rychlý růst vlasů

Chcete krásné, delší vlasy mrknutím oka? Ať už jde o vyrovnání neuspokojivého střihu u kadeřníka nebo jednoduše o nový vzhled, dali jsme dohromady účinné tipy pro rychlejší růst vlasů. Od pečlivě zvolené stravy přes masážní techniky vlasové pokožky ke stimulaci krevního oběhu až po cílená ošetření, která podporují zdraví vlasů, skutečně existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak podpořit rychlejší růst vlasů. Objevte tyto jednoduché metody, jak získat vlasy mořské panny, které chcete, bez (příliš dlouhého) čekání. Krásné, zdravé délky plné lesku jsou vaše!

Kromě našich přirozených tipů pro stimulaci růstu vlasů postupujte podle těchto tipů.

1) Postarejte se o svůj jídelníček pro rychlejší růst

Kredity: iStock

Jakmile máme cíl růstu, můžeme mít reflex začít hledat suplementaci. Nedoporučuje se však užívat doplňky stravy bez souhlasného lékařského posudku. Strava navíc hraje zásadní roli v celkovém zdraví vlasů tím, že jim již poskytuje většinu základních živin, které potřebují k růstu. Před nákupem doplňku stravy se zamyslete upravte obsah talíře. Navíc vám také zajistí silnější a delší nehty!

Proteiny pro růst vlasů

Proteiny jsou stavební kameny vlasů. Dbejte také na dostatek zdrojů libových bílkovin, jako jsou vejce, ryby, kuřecí maso, luštěniny a mléčné výrobky, ale také mořské řasy a rostlinné bílkoviny.

Vitamíny ke konzumaci pro růst vlasů

Vitamíny jsou také důležité pro posilují vlasy, napomáhají tvorbě keratinu a podporují růst. THE vitamíny A, C a E jsou důležitými antioxidanty pro zdraví pokožky hlavy a vlasových folikulů. Vitamín A najdete v mrkvi, sladkých bramborách a špenátu. Citrusové plody, jahody a papriky jsou bohaté na vitamín C, zatímco ořechy, semena a listová zelenina jsou dobrým zdrojem vitamínu E.

Je také vhodné dát hrdost na místo vitamín B, zejména biotin. Ten hraje zásadní roli ve zdraví vlasů. Nedostatek biotinu může potenciálně vést ke ztrátě vlasů. Proto je také důležité zahrnout do svého jídelníčku zdroje vitaminu B, jako jsou vejce, zelená listová zelenina, ořechy a semínka, ale také, a to zejména pivovarské kvasnice, pro podporu zdravého růstu. zdravý růst vlasů et snížit riziko lámavosti vlasů. Už žádné vypadávání a lámání vlasů!

Co minerály a stopové prvky pro dlouhou hřívu?

Minerály a stopové prvky jako zinek, vápník, měď, selen a železo podporují růst vlasů posilováním folikulů. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny jako mořské plody, ořechy, semínka, zelenou zeleninu a celozrnné výrobky, abyste zajistili dostatečný příjem minerálních látek. v rámci vyváženého a velmi pestrého jídelníčku.

2) Zdravý životní styl: bod, na který se často zapomíná

spánek spánek
Kredity: iStock

Dostatečný a kvalitní spánek je nezbytný pro buněčnou regeneraci, včetně regenerace vlasů. Pokud spíte málo nebo trpíte pravidelnými poruchami spánku, může to v konečném důsledku poškodit zdraví vašich vlasů. Je proto důležité zajistit si dobrý a klidný spánek, abyste posílili zdraví svých vlasů. Stejně tak může stres přispívají k vypadávání vlasů a hluboce je mění. Cvičení relaxačních aktivit, jako je jóga, sofrologie, autohypnóza nebo meditace, může přispět k jejich celkovému zdraví.

3) Chcete-li růst vlasů, osvojte si správné reflexy

narovnejte si vlasy bez tepla
Kredity: iStock – Mod: ADGM

Dělat vše pro udržení zdravé hřívy podporuje dobrý růst a zlepšuje vzhled vlasů. To zahrnuje několik dobrých návyků. Nejdříve, omezit používání topných zařízení jako jsou žehličky a vysoušeče vlasů, zejména bez tepelné ochrany. Nadměrné teplo totiž může vlasy poškodit a zpomalit jejich růst.

Navíc, i když se to může zdát neintuitivní, nechte si zastřihnout roztřepené konečky zabraňuje lámání a udržuje vlasy zdravé. Pokud se vaše poškozené vlasy nestříhají, i přes veškerou vaši dobrou péči se budou nadále zhoršovat a stávají se křehkými. Také roztřepené konečky se budou množit a zhoršovat a nakonec se vždy budete muset více stříhat! Kadeřník vám bude schopen říci, kdy je nutné stříhat. A pokud tomu tak je, neváhejte.

4) Další málo známé ctnostné návyky pro vlasy

detangle detangler kartáč na vlasy
Kredity: iStock

Pokud jde o styling, použijte kartáč s měkkými štětinami vhodný pro váš typ vlasů, aby nedošlo k poškození vlasů při jejich rozčesávání. Není třeba procházet vlasy 100krát, protože hrozí jejich poškození. Stačí kartáčovat zdola nahoru, abyste omezili lámání. Navíc, vyhýbejte se co nejvíce upnutým účesům (například copánky nebo pevné culíky). Ve skutečnosti to může způsobit napětí na vlasech a opět způsobit lámání. Rozhodněte se tedy pro jemnější účesy. Nakonec si pamatujte, že stejně jako vaše tělo nebo obličej jsou vaše vlasy velmi citlivý na UV záření. Používejte vlasové přípravky s ochranou proti slunci nebo noste za slunečných dnů čepici.

5) Masáže vlasové pokožky pro rychlejší růst vlasů

masáž hlavy pomocí masážního přístroje na pokožku hlavy, aby vlasy rostly rychleji
Kredity: iStock

Masáže pokožky hlavy nejsou nejen relaxační. Jemně masírujte tuto oblast stimuluje krevní oběh a podporuje růst vlasů. Pokožka hlavy je ve skutečnosti bohatá na krevní cévy, které poskytují základní živiny vlasovým folikulům. Zlepšením krevního oběhu pokožky hlavy tedy podpoříte dodávání těchto živin, které mohou posílit folikuly a podpořit rychlejší a zdravější růst vlasů.

Stačí vyrobit pomalé a jemné krouživé pohyby na celou pokožku hlavy včetně šíje a boků asi 5 až 10 minut každý den nebo co nejpravidelněji. Můžete použít konečky prstů nebo masážní kartáč a použít při této příležitosti olejíček nebo pleťovou vodu na růst. Tuto masáž je také možné provádět při šamponování pro stimulaci vaší hřívy.

6) Dejte si záležet na používání šetrných produktů

kosmetický olejový hřeben na vlasy
Kredity: iStock

Přípravky na vlasy obsahující drsné chemikálie může poškodit vlasy. Vybírejte zejména jemný šampon, pokud možno bez sulfátů, aby nedošlo k vysušení vlasů a vlasové pokožky. Obecně se rozhodnout pro přírodní nebo šetrné produkty (aby nedošlo k lámání) a přizpůsobené potřebám vašich vlasů (mastné vlasy, suché a poškozené vlasy, normální vlasy atd.). Nezapomeňte je také dobře opláchnout, abyste si neudusili pokožku hlavy!

Vyživovat vlasy mohou například přírodní oleje, jako je kokosový olej nebo arganový olej. Ricinový olej je známý tím, že stimuluje růst vlasů. Jemně masírujte pokožku hlavy teplým ricinovým olejem, nechte několik hodin (nebo přes noc) působit a poté si umyjte vlasy. Mezi další přírodní ingredience dobré pro růst vlasů patří česnek, kávový olej, zázvorová maska, prášek amla atd. Nakonec nezapomeňte použít studenou vodu jako poslední opláchnutí, abyste stimulovali krevní oběh.

7) Esenciální oleje pro rychlejší růst vlasů

esenciální oleje pro péči o vlasy vlasový olej
Kredity: iStock

Olejové koupele s rostlinnými esencemi poskytují mnoho výhod. Jsou opravdu vhodné na masáže. Navíc se jedná o silné složky, které poskytují příznivé vlastnosti pro zdraví vlasů a pokožky hlavy. Rozmarýnový esenciální olej, esenciální olej Bay St Thomas atd. některé esenciální oleje mohou pomoci s růstem, zejména stimulací krevního oběhu ve vlasové pokožce a vyživováním vlasových folikulů.

Chcete-li je používat, vždy nařeďte zvolený esenciální olej s nosným olejem, jako je sladký mandlový, kokosový nebo arganový olej, aby nedošlo k podráždění. Poté tuto směs krouživými pohyby několik minut jemně masírujte na pokožku hlavy.

8) V případě potřeby se poraďte

vypadávání vlasů kartáč vypadávání vlasů kartáčování vlasů
Kredity: iStock

Některé typy vlasů rostou pomaleji, to je fakt. Pokud však zaznamenáte neobvykle pomalý růst nebo silné vypadávání vlasů, neváhejte se poradit s lékařem a/nebo dermatologem. Vskutku, hormonální nerovnováha nebo nějaké nedostatky může někdy vážně ovlivnit zdraví vlasů. Proto může být užitečné promluvit si se zdravotníkem identifikovat zdroj vašich problémů s vlasy.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic