Pozor pod sluncem: 7 produktů, kterým se vyhnout, než se obnažíte

Když svítí sluníčko, není nic příjemnějšího, než si užívat tyto slunečné dny vyzbrojeni našimi plavkami, slunečními brýlemi a opalovacím krémem. Je však nezbytné mít na paměti, že pobyt na slunci vyžaduje zvláštní ostražitost. Někteří lidé však výhod slunce zneužívají a aplikují nebezpečné přípravky k rychlejšímu a intenzivnějšímu opálení, čímž zvyšují riziko těžkých, bolestivých spálení, poškození kůže a rakoviny kůže v případě slunění. Objevte některé z těchto produktů běžně doporučovaných na sociálních sítích, kterým byste se měli vyhnout, než se vystavíte slunci pro optimální ochranu před sluncem.

1) Rostlinné oleje a mléčné tuky: nevhodné produkty pro expozici

Kredity: iStock

Některé rostlinné oleje, jako je olivový olej, monoi (mléčný tuk), kokosový olej a další, nespokojí se s poskytováním spolehlivé ochrany a zachycují teplo a zesílit nebezpečné ultrafialové (UV) paprsky kvůli zvětšovacímu efektu. To může vést ke zvýšenému riziku spálení a dlouhodobému poškození kůže i riziku rakoviny kůže. Když se pokožka opálí příliš rychle a bez dostatečné ochrany (nebo jako tady, když se smaží… doslova!), to znamená, že hoří a utrpí hluboké nevratné poškození, zejména zvyšuje riziko rakoviny kůže (včetně melanomu). A samozřejmě to platí i pro esenciální olejekonkrétněji na bázi citrusových plodů.

Na druhou stranu vám nic nebrání v používání vysoce ochranného opalovacího oleje pro svou ochranu nebo v aplikaci těchto rostlinných olejů Po večerní opalování pro výživu vlasů a zklidnění pokožky. Můžete zde také objevit náš recept na olej zvýrazňující třpytky, abyste zlepšili své opálení.

2) Parfémy a alkoholické výrobky: neslučitelné se sluncem

parfémujte alkoholické výrobky před tím, než se v létě vystavíte slunci
Kredity: iStock

Parfémy a některé produkty osobní péče obsahují látky fotosenzibilizující (alkohol, éterické oleje atd.), které mohou při pobytu na slunci způsobit kožní reakce a alergie. Voňavé produkty tedy mohou způsobit zvýšená citlivost kůže a zvýšené riziko stařeckých skvrn. Obecně lze říci, že všechny kosmetické produkty obsahující alkohol (deodorant atd.) jsou na jedné lodi. Ve skutečnosti, kromě toho, že způsobují změnu barvy a hnědé skvrny, mohou způsobit podráždění nebo svědění pokožky vystavené slunci. Používejte raději vonné mlhy bez alkoholu, abyste dobře voněli a nealkoholické produkty!

3) Pivo, vyhnout se před pobytem na slunci

pití piva nebo sody u bazénu v létě opalování piva
Kredity: iStock

Na TikTok a Instagramu koluje trend týkající se používání pivo pro rychlejší a intenzivnější opálení (“činění piva“). Podle některých uživatelů by vám lokální aplikace tohoto nápoje na pokožku před vystavením se slunci pomohla získat zlatavou a zářivou pleť. Tato praxe však není nedoporučeno odborníky na dermatologii. Pivo je ve skutečnosti alkohol, který proto může zhoršovat škodlivé účinky slunce na pokožku tím, že ji vysušuje a zvyšuje riziko spálení. Ještě jednou: když kůže ztmavne příliš rychle, vlastně pálí.

4) Produkty na bázi citrusů, ne před sluněním

citron černé tečky citrus
Zachycení YouTube kanálu iamvanessae na YouTube

Citrusové plody obsahují fotosenzitivní sloučeniny může způsobit kožní reakce na slunce, jako je svědění, zarudnutí nebo vyrážka. Vyhněte se aplikaci přímých citrusových nebo citrusových přípravků před tím, než vyjdete na slunce. Kromě toho jste to pochopili, ale směs olivového oleje a citronu (také velmi populární na sítích, kde se doporučuje míchat olej a citronovou šťávu) je třeba se vyhnout na kůži… pokud nejste středomořský salát na koření! 😉 Jak vždy říkáme: to, že je to přirozené, ještě neznamená, že je to zdravé a bezpečné…

5) Peelingy a peelingy: nikdy předtím, než se půjdete opálit

kávová sedlina nebo kávový peeling
Kredity: iStock

Často doporučujeme peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk a dosažení déletrvajícího opálení. Dávejte si však pozor udělejte si peeling ve správný čas ! Exfoliant ve skutečnosti učiní pokožku citlivější na slunce tím, že odstraní ochranné horní vrstvy pokožky. Používejte tedy tyto produkty alespoň 24 hodin před expozicí na slunci, aby se vaše pokožka zotavila popř Po letní dovolenou, abyste si upravili opálení. A konečně, je třeba se vyhnout na spálené pokožce vykazující spáleniny od slunce.

6) Retinol a fotosenzitivní složky

pleťový krém pro péči o tělo
Kredity: iStock

Některé účinné látky běžně používané v přípravcích proti stárnutí a péči o pleť, jako např retinol, kyselina glykolová, kyselina mléčná a alfa-hydroxykyseliny (AHA), může způsobit, že pokožka bude citlivější na slunce a zvýší se popáleniny a podráždění pokožky. Nezapomeňte si znovu pečlivě přečíst obaly svých výrobků, abyste se ujistili, že vás neupozorňují na rizika spojená s používáním výrobku v případě vystavení se slunci. Pokud ano, použijte je pouze večerDruhý den ráno si dobře umyjte obličej a na místa ošetřená přípravkem naneste vydatnou dávku opalovacího krému.

7) Samoopalováky a tónované výrobky: zavádějící výrobky!

letní opálené tělo opálené
Kredity: iStock

Přestože samoopalováci mohou poskytnout sluncem políbenou záři bez přímého vystavení slunci, nenabízejí ochranu proti UV záření stejně jako opalování v UV kabině. Vyvarujte se proto vystavování se slunci bezprostředně po použití samoopalovacích přípravků, protože vaše pokožka zůstává zranitelná vůči škodlivým účinkům slunce. I na opálené nebo tmavé pletinezbytností zůstává vhodný krém s UVA a UVB filtrem.

A nakonec, nespoléhejte na ochranu proti slunci ve vašem barveném produktu (základ, tónovaný krém atd.). Sluneční ochrana je ve skutečnosti ve složení zředěná a nikdy nenanášíme dostatečně silnou vrstvu, abychom skutečně využili ochranného účinku. Proto raději vždy používejte skutečný opalovací krémi když to znamená použít tónovaný produkt s ochranou proti slunci, abyste měli klid!

Vždy pamatujte, že zdravá pokožka je klíčem k zářivému a dlouhotrvajícímu opálení. Nezapomeňte tedy svou pokožku dobře připravit na slunce a dobře chráněnou opálení, aby byla opálená pokožka vystavena v naprostém bezpečí.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic