Pronájem na dovolenou: jak zajistit, aby tam nebyly skryté kamery?

Stále populárnější půjčovny umožňují lidem, kteří neradi pobývají v hotelu nebo kteří mají rádi myšlenku pronájmu bytu či domu, mít na několik dní veškerý komfort skutečného ubytování, jak dlouho trvá jejich dovolená, často na několik dní. dobrá cena. Nicméně, jako u všeho, co funguje dobře, někteří bezohlední lidé našli způsoby, jak tyto výhrady nepoctivě využít. Zatímco někteří majitelé se zapojují do podvodů nebo si pronajímají ubytování, které ve skutečnosti neexistuje, jiní vsunují skryté kamery do svého rekreačního pronájmu, aby pozorovali obyvatele bez jejich vědomí.

Praxe, která není není nový a běžnější, než si myslíte, bylo nedávno odhaleno cestovatelem, který se ubytoval v Airbnb v Dingy-Saint-Clair (Haute-Savoie) s přítelem během víkendu Nanebevstoupení. Dva turisté skutečně objevili a skrytá kamera v radiobudíku. Ten druhý, tak diskrétní, že do té doby zůstal bez povšimnutí, natočeno ve směru sprchy (svědectví ke shlédnutí na konci článku). Jak si dokážete představit, navzdory svým krásným ostatkům není Grand-Mère příliš vystavena riziku, že přiláká voyeury nakloněné těmto nezákonným praktikám! Pokud však chcete chránit sebe a své blízké, pokud jste se rozhodli rezervovat online, zde je několik tipů, jak si všimnout malých skrytých kamer ve vašich sezónních pronájmech.

1) Před rezervací je třeba provést některá malá opatření

Kredity: iStock

Nejprve se ujistěte pronájem od seriózních a renomovaných rezervačních platforem které jsou obecně přísné z hlediska prováděných kontrol. Kromě toho, ačkoli to nezaručuje vaši bezpečnost tváří v tvář těmto invazivním zařízením, skutečnost zkontrolujte recenze od předchozích cestovatelů vás již může upozornit na potenciální přítomnost kamer, pokud si někteří lidé myslí, že je zahlédli, nebo nahlásí problémy v soukromém životě. Tato svědectví mohou být prvním varováním.

Také se zamyslete pečlivě si prohlédněte fotografie ubytování k identifikaci podezřelých předmětů (malé otvory ve zdech, předměty, které by mohly obsahovat kameru atd.). Nakonec neváhejte zeptat se přímo majitele nebo správce nemovitosti o bezpečnosti a důvěrnosti ubytování. Určitý přehled může poskytnout dotaz na přítomnost sledovacích zařízení a znalost jejich zásad ochrany osobních údajů.

2) Vědět, kde hledat skryté kamery v půjčovně

Zeptejte se sami sebe, kam byste umístili fotoaparát, kdybyste byli voyeuristou. Později, kontrolovat rohy a riziková místa, zejména obývací pokoj, ložnice nebo koupelna. Během inspekční cesty odhalte skryté kamery tím, že se blíže podíváte na dekorativní předměty, elektrické zásuvky a detektory kouře.

3) Použijte svůj telefon k rozpoznání skrytých kamer

Ujistěte se, že v rekreačním pronájmu nejsou žádné skryté kamery
Kredity: iStock

Matthieu Audibert, důstojník národního četnictva, na Twitteru sdílel techniku, jak tato zařízení odhalit, aniž by bylo nutné rozebrat vše v místnosti. Chcete-li to provést, jednoduše přineste a mobilní telefon v režimu svítilny. Světlo pochodně pak rozdávejte všude se zaměřením na kritická a podezřelá místa: lampy, hodiny, elektronická zařízení atd. L’skrytá čočka kamery se pak bude chovat jako zrcadlo a stane se viditelnou. Můžete vidět neobvyklé odrazy nebo světlo.

Někteří lidé používají jinou doplňkovou metodu. Spočívá v inspekci místností ve tmě pomocí smartphonu v režimu fotoaparátu: the Infračervené LED diody se pak zobrazí jako jasné bílé body na vaší obrazovce.

4) Detekujte skryté kamery pomocí wifi

V nastavení telefonu můžete vyhledat zařízení připojená k Wi-Fi. Některé kamery skutečně fungují tímto způsobem a vy je pak budete moci zaznamenat. Věnujte zvláštní pozornost názvům podezřelých sítí, které jsou k dispozici v ubytování, kde jste ubytováni.

5) Mobilní aplikace na záchranu

Zjistěte, zda jsou v rekreačním pronájmu skryté kamery
Kredity: iStock

Stáhněte si aplikace, které mohou fungovat jako a kamerový detektor. Ve skutečnosti je to někdy možné detekovat signály, které tato zařízení vysílají, a jejich infračervené vlny. Jediné, co musíte udělat, je otestovat svou půjčovnu, abyste našli nějaká škodlivá zařízení.

Použitím jedné z těchto technik nebo ještě lépe využitím všech těchto malých přístupů doplňkovým způsobem budete moci spát s klidem a využívat ubytování klidněji. Je zřejmé nudné a nepříjemné abychom to všechno museli dělat, ale dokud existují nepoctiví lidé, musíme být ve střehu. Kromě toho může poskytnout skutečný klid pro lidi, kteří se zajímají o své soukromí a bezpečnost.

Co dělat, když najdete skryté kamery?

 

 

Jakmile překvapení, nebo dokonce hrůza pomine, je důležité vědět, jak reagovat, pokud najdete skrytou kameru. Nejprve si připomeňme, že tato praxe zjevně je ilegální. Jak uvádí článek 226-1 francouzského trestního zákoníku: „ Jednání, jakýmkoliv způsobem, dobrovolného narušení soukromí soukromého života jiných (…) tím, že se bez souhlasu dané osoby uloží, zaznamená nebo přenese obraz osoby nalezené na soukromém místě. » Dále, pokud Airbnb ve svých předpisech stanoví, že je možné instalovat kamery, toto neplatí že pro ” veřejné a společné prostory (např. přední dveře nebo příjezdová cesta), které jsou jasně identifikované ».

Jako takový, kromě kontaktu s majitelem nebo agenturou, která má nemovitost na starosti požadovat vrácení peněz nebo náhradní pronájemabsolutně můžeš podat stížnost na místní úřady. Policie vám bude moci poradit, co dělat. Zvláště vám doporučujeme nedotýkat se špionážní kamery. Buďte spokojeni pořizovat fotografie nebo videozáznamy důkazů použít pro vaše hlášení četnictvu a vaše případné soudní řízení. Konečně si na to udělejte čas zanechte podrobnou recenzi nebo komentář nahlásit své zkušenosti a chránit budoucí rekreanty, kteří si mohou pronajmout uvedené ubytování.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic