Super zábavný recept na jedlou modelovací hmotu

Děti milují objevovat svět hrou a kreativitou, ale také chutí. Mladší lidé mají proto silnou tendenci strkat vše do úst! Musíte být proto ve svém každodenním životě velmi opatrní, zejména při nácviku kreativních činností. Nepřipadá v úvahu jejich vystavování toxickým produktům, které by mohly chtít ochutnat a spolknout. Zábavnou a naučnou činností, která je však uchvátí, je manipulace s modelínou. Nyní si představte přírodní modelovací hmotu, která rozvíjí jejich fantazii, ale kterou si lze také bezpečně vychutnat. Pro deštivé odpoledne to je jisté: jedlá modelovací hmota bude pro nejmenší nezbytností!

S nějakým jednoduché ingredience které často nacházíme v našich kuchyních, vytvoření modelovací hmoty, která je bezpečná pro naše drahé nejmenší, se stává dětskou hrou. V tomto článku vás proto provedeme jednoduchým a praktickým receptem na výrobu jedlé modelíny všech barev. Budete moci nejen podpořit kreativitu svých dětí, ale také jim nabídnout zábavný a lahodný smyslový zážitek, a to vše bez nebezpečí.

Ingredience na přípravu tohoto receptu:

(Na jednu porci)

– 120 g mouky
-20 g konce
-10 g jedlé sody nebo vinného kamene
-200 ml vody
-1 polévková lžíce rostlinného oleje dle vašeho výběru
-Potravinářská barviva, která si vyberete

Poskytněte také vzduchotěsnou nádobu na uložení těsta.

Jedlá modelovací hmota krok za krokem:

1) Nejprve nasypte své tři prášky do hrnce a trochu je promíchejte metličkou.
2) Poté přidejte olej a vodu.
3) Stále pomocí šlehače vše míchejte, dokud nezískáte a velmi hladké a homogenní těsto.
4) V tomto kroku můžete přidat několik kapek potravinářského barviva. Chcete-li získat požadovanou barvu, nezapomeňte, že těsto chladnutím ztmavne. Není tedy třeba příliš dodávat.
5) Přípravku pak můžete nechat zahřívat na mírném ohni a pomalu houstnout.
6) Jakmile je směs hustší a začne se vzdalovat od stran, můžete vaření ukončit. Vytvořte kouli a vše vložte do mísy.
7) Nakonec už jen stačí přidat potravinářskou fólii a jedlou modelínu nechat hodinu v lednici.
8) Jediné, co musíte udělat, je připravit další barvy, pokud si to přejete.

DOBRÝ uchovávat ve vzduchotěsné nádobě a v chladničcetěsto vám zůstane použitelné několik týdnů. Všimněte si, že se může časem mírně lepit. V tomto případě můžete napravit trochou mouky.

Případně zde je recept na nepečené jedlé těsto!

Ingredience:

-2 dávky mouky
-1 dávka na konci
-1 dávka vlažné vody
-3 lžičky rostlinného oleje dle vašeho výběru
– potravinářská barviva (nebo koření pro větší citlivost)

recept:

Smíchejte prášky, poté přidejte vlažnou vodu a olej. Směs prohněteme, aby změkla a byla více homogenní. Pokud cítíte, že se rozpadá, neváhejte přidat trochu vody. Naopak, pokud se vám to zdá příliš lepkavé, můžete přidat trochu mouky. Cílem je mít hladké a velmi pružné těsto, které se příliš nelepí na prsty.

Poté ho můžete rozdělit na několik kousků a přidat pár kapek potravinářského barviva nebo koření. Kari dá velmi jemnou žlutou barvu, paprika oranžovočervenou, skořice béžově hnědou a bylinky zelenou barvu i texturu. Samozřejmě výsledek je jemnější s kořenímale pořád je to moc hezké kromě toho, že voní!

Pro přirozené a netoxické kreativní aktivity najdete naše recepty na slané těsto bez pečení v troubě nebo naše recepty na domácí barvy a lepidla na webu.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic