Ventilátor: 6 tipů pro osvěžení a účinnost

Letos v létě je to jisté: vlna veder bude ta tam! Aby se vyrovnaly s extrémním horkem, je mnoho domů vybaveno zelenými rostlinami, které ochlazují atmosféru, a výkonnou (a drahou…) klimatizací. U skromnějších a ekologičtějších domácností je to však obecně spíše směrem k ventilátoru než ke klimatizaci. Problém je v tom, že toto zařízení je známé spíše tím, že okolní vzduch míchá, než že ho skutečně ochlazuje. Chcete-li získat skutečný pocit svěžesti a optimalizovat její fungování, objevte tyto malé tipy! Dost na to, aby bylo efektivnější při chlazení místnosti a vyrovnávání se s vysokými, dokonce dusivými letními teplotami u vás doma.

1) Vybírejte a udržujte ventilátor moudře

Chcete-li optimalizovat účinek vašeho ventilátoru, musíte začít zvolit vhodný model.
-Pokud chcete chladit pouze jeden, bohatě postačí stojanový ventilátor s výkonem 20 m3/min. Pro chlazení místnosti o velikosti 20 až 30 m2 však doporučujeme zvolit produkt s minimálním výkonem 100 až 150 m3/min. V tomto případě zvolte stojatý ventilátor nebo sloupový ventilátor.
-Při nákupu také nezapomeňte zkontrolovat, zda má a funkce „oscilace“.. Tato velmi užitečná funkce umožňuje při aktivaci efektivněji nasávat horký vzduch.
– Konečně je tu také mlžný ventilátor (pro použití ve větrané místnosti k omezení hromadění vlhkosti). Vybavena nádržkou na vodu rozptyluje jemné kapičky do okolního vzduchu a snižuje tak teplotu v ložnici nebo obývacím pokoji až o 6°C.

Kredity: StockSnap / Pixabay

2) Udržujte svůj ventilátor v dobrém provozním stavu

Jakmile si vyberete model, také se zamyslete pravidelně oprašujte, který zaručí optimální výkon při jeho maximální kapacitě. Navíc zabrání zhoršení vašich alergií na roztoče! K čištění můžete použít měkký hadřík, který nepouští vlákna (např. hadřík z mikrovlákna) lehce navlhčený ve vodě.

3) Správně nasměrujte ventilátor pro lepší chlazení místnosti

Neumisťujte ventilátor před sebe do pevné polohy. Vzhledem k tomu, že rozvíří prach a alergeny, riskuje, že vám bude špatně a podráždí si dutiny. Nechte ho raději zamést pokoj zleva doprava, aby se pořádně nenastydl.

ventilátor nasměrovaný k oknu pro odsávání horkého vzduchu
Kredity: iStock

Ještě lépe: je to také možné nasměrujte jej směrem ven, nedaleko od okna k odsávání horkého vzduchu a přivádění čerstvého vzduchu zvenčí, čímž se obnovuje okolní vzduch. To samozřejmě nefunguje, když je uprostřed odpoledne úmorné vedro, ale ideální je na konci dne vychladit zhruba za deset minut místnost, která má celý den naakumulované teplo. Můžete také umístit další na opačnou stranu, abyste podpořili proudění vzduchu.

4) Pro větší efekt použijte vlhký prostěradlo

Prostý faktnainstalujte vlhké prostěradlo, ručník vycházející z pračky nebo sušák na mokré prádlo vysunutý před spotřebič může udělat celý rozdíl. Ve skutečnosti bude vyfukovaný vzduch zvlhčen, což jej okamžitě ochladí. Dost na zpříjemnění teplot bez námahy! Nevkládejte však ne vaše vlhké prádlo přímo na něm, protože by na něj mohla náhodně kapat voda a způsobit nebezpečný zkrat. Použijte tedy svůj sušák nebo židli k zavěšení mokrého prádla, aniž byste riskovali úraz elektrickým proudem.

5) Zmrzlá voda pro dosažení stejného efektu jako klimatizace

láhve na vodu ventilátor vlny veder horké léto
Kredity: iStock

Není potřeba klimatizace, když máte ventilátor a mrazák! Ve skutečnosti můžete zmrazit láhev vody, sáček s ledem nebo jednoduše umístit miskuchlazenou vodou směrem k ventilátoru pro získání velmi silného osvěžujícího účinku. Jen nezapomeňte poskytnout podpěru, abyste mohli dobře umístit ledovou vodu před gril.

6) A pokud máte stropní ventilátor, co byste měli dělat?

Stropní ventilátor má dvě polohy: jednu na zimu (pro lepší distribuci tepla produkovaného topením) a jednu na léto (napomáhá ochlazování místnosti). Jak ale poznáte, zda se čepele točí správným směrem? Jestli oni otočte proti směru hodinových ručiček, to umožňuje nasávání horkého vzduchu směrem nahoru. Tak to je dobré znamení! Dále zkontrolujte, zda je rychlost je vysoká pro účinnější chladicí účinek.

Leave a Reply

Buy website traffic cheap Best Automated Bot Traffic